Fantastické česnekové houstičky hotové do 30 minut! Snadné a tak chutné!

Česnekové housky připravené do půl hodiny
📷
Další 2 fotografie v galerii
 Ostatní 
03. dubna 2017 09:53 / Shutterstock
  63   1
Domácí pečivo je vždy mnohem lepší než to kupované, ale málokdo má čas a sílu po těžkém pracovním dni péct. Už jste někdy upekli domácí pečivo z kynutého těsta za půl hodinku?

Pokud víte, jak domácí pečivo správně připravit, pochutná si celá rodina. Tyto chutné domácí houstičky jsou jemné a jednoduché na přípravu. Navíc česnek je veli zdravý! Ve staré čínské medicíně se pečuje o zdraví obyčejnými produkty přírody a česnek je v péči o zdraví skvělým pomocníkem.

Nevyhazujte ani slupky od česneku. O česnekových slupkách a jejich léčivých vlastnostech si přečtěte v našem článku zde.

Ingredience na fantastické česnekové housky

  • 1 šálek vody
  • 3 lžíce slunečnicového oleje
  • 10 g sušeného droždí
  • 3 stroužky česneku
  • 1 lžíce cukru
  • špetka soli
  • 3 šálky mouky (hladká)

Postup:

Smíchejte olej, cukr, sůl, droždí a mouku v středně velké misce. Zpracujte hladké těsto, do kterého podle potřeby přidávejte vodu nebo mouku. Těsto by mělo být pružné a nemělo by se lepit na stěnu misky. Celé těsto mícháme vařečkou a následně ještě rukama.

Z těsta si vytvořte menší bochánky. Hotové bochánky potřete olejem z každé strany a položte na vymazaný pekáč. Přikryjte utěrkou a nechte 5 minut odležet.

Ještě před pečením je můžete na vrchu rozříznout ostrým nožem. Třeba do tvaru kříže. Pečeme v předem vyhřáté troubě při teplotě 180 stupňů dozlatova. 

Než se houtičky upečou připravíme si česnekovou nátěrku. Česnek prolisujeme do misky, zalijeme ho troškou vroucí vodou a touto česnekovou směsí potřeme ještě horké bochníčky. Nakonec je můžete posypat oblíbenými bylinkami.

Ema Maxová | inStory.cz
Kam dál?
Montáž poličky pro začátečníky
Jak správně rozmrazovat potraviny
Ze starého vinylu originální misa
Komentáře
Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

tech

Inženýři sestrojili unikátního robota, který během chvíle dokáže smontovat nábytek

Věda & Vesmír

Vlkům se u nás daří. Objevili se už i na Litoměřicku, kde také přibývá napadených ovcí

Bydlení

Trvalky dodají každé zahradě život. Některé se hodí na slunce a jiné do stínu