Jak přesazovat tropické pokojové rostliny

Přesazování zabere jenom pár minut. Vašim rostlinám se po něm ale bude dařit mnohem lépe.
📷
Další 2 fotografie v galerii
 Dům 
18. června 2017 12:13 / internet
  3   0
Existuje mnoho druhů tropických rostlin, které si už dávno přivykly na prostředí evropských domácností. Téměř každý z nás má doma alespoň jednu. Víte, jak je přesadit, když začnou přerůstat svůj květináč? Poradíme

Pokojové rostliny můžeme přesazovat v jakoukoliv roční dobu. Nejvhodnější období pro přesazování těch tropických je na jaře nebo na podzim. Nejvyšší čas na přesazení je, když začnou kořeny prorůstat dírami na odtok vody.

Než se pustíte do přesazování, připravte si vše potřebné. Sežeňte si květináč, který je o číslo větší než ten, který jste měli. Nachystejte si substrát, perlit, lopatku a případně také rukavice.

Připravte na přesazování i rostlinu. Nejprve odstřihněte všechny suché větvičky a prostříhejte ty, které se kříží nebo si vzájemně překážejí. Zbavte se i všech suchých listů, pokud už dříve samy neodpadly.

Potom rostlinu opatrně vyjměte z květináče. Pokud to nejde, propíchejte hlínu vidličkou, aby se rostlina uvolnila. Rukou od sebe jemně oddělte jednotlivé kořeny, aby se dále při růstu neproplétaly. Do nového květináče si připravte substrát tak, aby zbylo dostatek místa pro rostlinu. Nasypte jej asi do třetiny květináče. Dobré je použít nějaký odlehčený substrát. Lze přidat také perlit pro lepší odvádění přebytečné vody. Můžete substrát s perlitem namíchat půl na půl.

Urovnejte kořeny dovnitř, rozprostřete je a ujistěte se, že jsou celé zakryté substrátem. Přidejte ho i víc, když bude potřeba. Nesaďte ale rostlinu hlouběji, než byla v předchozím květináči. Nakonec rostlinu pořádně zalejte.

📷
2
fotografie
Marie Popelková | inStory.cz
Kam dál?
Byt vygruntujete i pomocí přírodních prostředků
Říjen na zahradě
Kupujete nová okna? Nezapomínejte na důležitá pravidla!
Komentáře
Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

tech

Vzduchem chlazený šestiválec Porsche dává neuvěřitelný výkon!

Věda & Vesmír

NASA se příští rok přiblíží ohnivému peklu! Chystá se na náročnou cestu ke Slunci

Bydlení

Máte doma jedlou sodu? Vyrobte si tyto účinné čistící tablety!