Jak se jednou provždy zbavit mravenců v domácnosti

Nejlépe problém s mravenci vyřešíte tak, že mu budete předcházet.
📷
Další 2 fotografie v galerii
 Dům 
19. června 2017 12:33 / internet
  4   0
Také opakovaně hubíte mravence a zanedlouho jich zase vidíte v kuchyni pochodovat celý zástup? Jak předcházet tomu, aby se u vás doma objevovali? A pokud už je v domácnosti máte, jak se jich nadobro zbavit? Poradíme!

Jakmile se začne trochu oteplovat, vylézají mravenci. Samozřejmě existují způsoby, jak je opakovaně hubit. Není ale lepší předcházet tomu, aby se dovnitř vůbec dostali?

Mravenci, jako všichni ostatní tvorové, vyhledávají potravu, vodu a úkryt. Proto musíme zabránit tomu, abychom jim vytvářeli v naší domácnosti příznivé podmínky pro život. Stačí, aby jeden mravenec objevil zdroj jídla. Vrátí se do hnízda a informaci o tom, kde se potrava nachází předá ostatním. Za chvíli se vám bude kuchyňská linka hemžit mravenci.

Řešením je tedy čistota. Nenechávejte ve dřezu zbytky jídla. Jakékoliv jedlé skvrny od jídla okamžitě setřete. Zvažte pořízení vzduchotěsných nádob na potraviny. Když mravenci neucítí jídlo, nebude je to do vaší domácnosti lákat. Váš odpadkový koš by měl být taky dobře uzavřený. Obzvláště pokud jste do něj vyhodili zbytky jídla, snažte se ho co nejdříve vynést.

Problémem může být také vlhkost. Utírejte proto každou malou loužičku, která se objeví, pokud se vám například sráží voda na oknech.

Uzavřete všechny potenciální mravenčí vchody. Utěsněte všechny trhliny a praskliny kolem oken a dveří jak zevnitř, tak zvenčí.

Když budete dodržovat tyto zásady, mravenci se k vám domů přestanou stěhovat a nebudete muset vymýšlet stále nové a nové způsoby, jak se jich zbavit.

 

Marie Popelková | inStory.cz
Kam dál?
Můj dům, můj hrad! Základem jsou bezpečnostní dveře!
Několik skvělých tipů, jak na pěstování monstery
Tip na renovaci starých trámů? Vezměte si pomocníka!
Komentáře
Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

tech

Záhada nad Aljaškou: Nikdo neví, odkud pochází částice obohaceného uranu

Věda & Vesmír

Zabíjení velryb měla ukončit mezinárodní smlouva. Jak to, že je některé země stále loví?

Bydlení

Kam a jak do malého bytu umístit kolo, aby nepřekáželo?

خرید فیلتر شکن خرید فیلتر شکن خرید فیلتر شکن خرید فیلتر شکن خرید فیلتر شکن