Jak vyčistit ledničku bez plýtvání jídlem

Jak zachránit co nejvíc potravin při vyklízení ledničky?
📷
Další 2 fotografie v galerii
 Dům 
04. září 2017 10:03 / internet
  1   1
Kolikrát jste už čistili ledničku a skončili s plným košem vyhozeného jídla a špatným pocitem z plýtvání? Každému se může stát, že přehlédne jídlo, které má v ledničce už příliš dlouho. Nemusíme ale vše hned zahodit. Zde je několik tipů, jak v takovém případě postupovat.

Některá jídla lze zachránit, i když si můžete myslet opak. Pokud v ledničce objevíte přezrálé ovoce, můžete je použít například při pečení, nebo je rozmixovat a vypít. Starší buchty a koláče budou zase jako čerstvě upečené, když je necháte přes noc ve vzduchotěsném obalu s kouskem chleba nebo jablka. Dokonce i potraviny na povrchu plesnivé lze konzumovat, pokud nakažené části odřežete spolu s 2,5 centimetrovou vrstvou, která se vám zdá v pořádku.

Přemýšlejte také nad tím, které potraviny jdou zmrazit. Zbytek vína například můžete dát zmrznout do formiček na led a potom jej využít při vaření. Kořenovou zeleninu, která už začíná měknout, je dobré před zmrazením trochu opražit na pánvi. Zmrazit se dají také buchty bez polevy a náplně, tvrdé sýry, oříšky a další.

Pokud rádi zahradničíte, můžete přestat vyhazovat do koše odřezky zespodu listové zeleniny. Z těchto částí lze znovu vypěstovat celou rostlinu. Zvažte, co dalšího z toho, co normálně vyhazujete, můžete ještě dále využít. Listy mrkve nebo zbytky petržele můžete například použít do omáček podobných pestu.

Když už lednici uklízíte, dejte všechny potraviny na místo, kam patří. V různých policích v lednici je odlišná teplota. Každému druhu potraviny vyhovuje teplota trochu jiná. Tím, že jídlo do ledničky správně naskládáte, můžete také předejít tomu, aby se brzy zkazilo.

Marie Popelková | inStory.cz
Kam dál?
Šetrné čistící prostředky na dřevěné povrchy si snadno vyrobíte i doma
Rozsviťte si světlovodem!
Velmi jednoduchý návod, jak využít obaly od CD
Komentáře
Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

tech

Inženýři sestrojili unikátního robota, který během chvíle dokáže smontovat nábytek

Věda & Vesmír

Vlkům se u nás daří. Objevili se už i na Litoměřicku, kde také přibývá napadených ovcí

Bydlení

Trvalky dodají každé zahradě život. Některé se hodí na slunce a jiné do stínu