Brána k vašemu království! Každý plot musí dobře vypadat i chránit!

Na plot lze použít mnoho materiálů. Umělecký kov nabízí prostor fantazii!
📷
Další 2 fotografie v galerii
 Dům 
13. září 2017 13:35 / internet
  0   0
Když si stavíte dům, chcete v něm mít všechno tip ťop. Od fasády přes střechu až po vybavení, často se ale taková pozornost nevěnuje plotu, který je přitom branou k vašemu království! Měl by nejen dobře vypadat, ale i chránit vaše soukromí! Žasnout nad ním mají sousedé, odradit mají nenechavé zloděje!

Plot má vzhledem i materiálem ladit s domem, brankou, garážovými vraty i zahradou. Lze tak kombinovat více materiálů jako třeba kovové výplně s betonovými tvarovkami, plast s kovovými sloupky, betonové imitace prken se sloupky z betonových cihel nebo kamenů a další různé kombinace podle gusta každého majitele!

Jednou z variant, kterou lidé volí, jsou betonové imitace. Použít je lze na kámen, ať už je lomový nebo štípaný, cihly staré i nové nebo dřevo různých barev. To vše beton umí napodobit díky moderním technologiím.

Například tryskáním cementového tmele po ztvrdnutí povrchu se dosáhne obnažené struktury přírodního kameniva. Štípaného povrchu se dosáhne rozlomením betonových bloků po dosažení požadované pevnosti. Beton je mrazuvzdorný a vydrží celý lidský život. Chrání proti hluku i zlodějům.

Vyrábějí se ale i plastové ploty, ať už je to z PVC nebo z odolného dřevoplastu, který se odborněji nazývá WPC. Z většiny jsou v něm dřevěná vlákna a v menší míře pak polymer. Plastové profily bývají duté a lehké. Lze je snadno opracovávat, pokud ale mají být odolné, je potřeba použít při montáži nekorodující spojovací prvky. Výhodou je nenáročná údržba, nekoroduje ani neabsobruje vlhkost.

Zvolit můžete i umělecký kov. Vedle moderních jednoduchých plotů s tvarovými abstrakcemi existují i kovové ploty zdobené například ornamentálními koncovkami v historickém stylu. Kovové plosty odolávají mrazu, dešti i žáru.

Sáhnout můžete i po klasickém pletivu, jehož oka mají tvar kosočtverce. Sice s ním asi na pohled žádnou díru do světa neuděláte, ale mají dlouhou životnost a dobře propouští světlo. Použít lze i přírodní oplocený, ale dřevěný plot musíte pravidelně ošetřovat, rychle ztrácí barvu a kvalitu s ohledem na počasí.

Marie Popelková | inStory.cz
Témata: plot, zahrada, dům, beton, dřevo, kov
Kam dál?
Trendy domácího textilu 2015/16
Zapomeňte na klasické topení. Topte biomilířem!
V koupelně nemusíte mít jen dlažbu. Jaká podlaha se nabízí?
Komentáře
Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Cestování

Levné cestování je v kurzu. Nabízíme pár tipů pro všechny, kteří chtějí na cestách ušetřit

Věda & Vesmír

Jak to ve skutečnosti bylo s pásem cudnosti? Největší mýty, kterým lidé stále věří

Bydlení

I staré květináče lze zbavit skvrn. Díky snadnému fíglu budou opět vypadat jako nové