Jak se starat o dřevěné podlahy, aby vydržely co nejdéle jako nové

Co dělat a nedělat, aby naše podlahy zůstaly jako nové
📷
Další 2 fotografie v galerii
 Dům 
29. října 2017 14:04 / internet
  0   0
Dřevěné podlahy jsou krásné, útulné a dávají našemu domovu duši. Jak je ale co nejlépe udržovat? Měli bychom hosty požádat, aby nám na podlahu nešlapali v botách? Můžeme je opravdu čistit bílým octem? Jaké další možnosti máme?

Zde je pár tipů, které by bylo dobré vždycky dodržovat, anebo naopak nikdy nedělat, abychom naše dřevěné podlahy udrželi v co nejlepším stavu.

Spousta lidí, kteří dávají přednost doma vyrobeným čistícím prostředkům, používá na spoustu povrchů ocet smíchaný s vodou a případně dalšími ingrediencemi. Kyselina octová obsažená v octu ale rozhodně není dobrá pro většinu přípravků, kterými máte upravený povrch vaší dřevěné podlahy. I když se negativní vliv neprojeví hned, časem ocet naruší povrchové ošetření a dřevo začne vypadat matně. Všechny dřevěné podlahy postupem času zmatní, ocet ale tento proces značně urychlí.

Neprocházejte se po vašich dřevěných podlahách na podpatcích. Podpatky soustředí většinu lidské váhy na prostor o rozloze několika centimetrů. Tímto způsobem můžete podlahu snadno poškrábat. Abyste zabránili důlkům a promáčklinám, jestli se chystáte obout si boty na podpatku, udělejte to na rohožce nebo až za dveřmi.

Nezapomínejte často zametat nebo vysávat. Veškerá špína, hlína, písek a další nečistoty, které si domů přinesete na botách a oblečení může fungovat jako brusný papír, kterým si poškrábete podlahu. Některé robotické vysavače určené na koberec mohou podlahu také poničit.

Marie Popelková | inStory.cz
Kam dál?
Zahřejte se barevnými textilními dekoracemi nejen o Vánocích
Jak vyčistit ledničku bez plýtvání jídlem
Švábi smrdí a ohrožují vaše zdraví. Zbavte se jich!
Komentáře
Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

tech

Boeing představil nástupce legendy. Bojový letoun pětkrát rychlejší než zvuk

Věda & Vesmír

Oteplení planety bude mnohem větší, než se předpokládalo. Zemi čekají těžké časy

Bydlení

Kuchyňská váha by neměla chybět v žádné kuchyni. Na co hledět při jejím výběru?

خرید فیلتر شکن خرید فیلتر شکن