Chcete relaxovat na balkoně za každého počasí? Zasklete ho

Sklo můžete i posouvat
📷
Další 2 fotografie v galerii
 Dům 
01. listopadu 2017 14:15 / Internet
  0   0
Nevlídné počasí a silný vítr zapříčinily, že už pro tento rok musíte dát sbohem oblíbeným balkonovým dýchánkům? Neházejte flintu do žita a raději si nechejte zasklít balkon. Čas tam můžete trávit celoročně.

Nenechte si vzít možnost vychutnat si na balkoně teplý čaj s knížkou, zatímco venku zuří vichřice. Zasklení poskytuje ochranu před sněhem, větrem, prachem a ptactvem, ale přitom neomezuje světlo. Bezpečnost je zajištěna díky možnosti uzamknout balkon. 

Výhodou zaskleného balkonu je tepelná úspora. Můžete počítat s tím, že se výrazně sníží tepelné ztráty z pokoje vedoucího na balkon. Nepocítí to však jen nejbližší pokoj, v dalších místnostech se teplota zvedne až o 3 °C. Teplo na balkoně může zajistit elektrické sálavé topení, které je velmi úsporné. Jeho účinek pocítíte už několik minut po zapnutí. A nedostatek místa na balkoně? Žádný problém, topidlo pověsíte na stěnu. Jak si z balkonu udělat příjemé místo, jsme psali zde.

Zasklením dojde navíc i k poklesu nákladů na údržbu. Především podlahy u nezasklených lodžií trpí vnějšími vlivy, které je mohou narušit a vést až k zatékání do panelů. Zasklení chrání nejen podlahy, ale i stěny před vlivy zvenčí.

Můžete si vybrat zasklení balkonu s rámem nebo bez rámu. Rámový zasklívací systém bývá většinou o něco dražší než bezrámový. Rámy jsou totiž tvořeny hliníkovou konstrukcí a mají jednu nebo více posuvných částí, které jsou zasazeny v horní i spodní kolejnici. U bezrámových systémů, které jsou levnější, se používá především sklo, které je vsazeno do plastových profilů, které umožňují jednotlivá křídla otevírat a posouvat.

Marie Popelková | inStory.cz
Kam dál?
Nemáte doma balkón? Sušení prádla nemusí být takový problém!
Brána k vašemu království! Každý plot musí dobře vypadat i chránit!
Vlastní bar v kuchyni je moderní a praktický
Komentáře
Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

tech

Některé stanice oddálí přechod na DVB-T2. Lidé získají více času na výměnu zařízení

Věda & Vesmír

Vědci jsou na stopě vzniku jedné z nejobávanějších chorob současnosti

Bydlení

Pečící trouba je neodmyslitelnou součástí kuchyně. Je ale třeba ji dobře vybrat