Pokojíček školáka nesmí být deprimující ani rozptylující

Důležité je i barevné řešení pokoje
📷
Další 2 fotografie v galerii
 Dům 
08. listopadu 2017 12:05 / Shutterstock
  1   0
Máte doma prvňáčka a nevíte, jak mu zpříjemnit prostředí, aby se mu lépe připravovalo do školy? Musíte myslet na vhodné rozmístění nábytku a dalších věcí, ale i na výběr barev, které nesmí působit depresivně!

Nákupem psacího stolu a židle to nekončí! Je to naopak začátek. Stůl a židle je základ, který by neměl chybět žádnému dítěti, prvňáčkovi obzvlášť. Pokud si nebude mít kde psát úkoly, těžko si vytvoří vhodné návyky, aby se k psacímu stolu a školním sešitům vracel i doma!

Školní koutek nesmí mít okolo sebe žádné věci, které budou poutat zbytečně pozornost. Na stole by tak neměly být hračky a vedle by se neměla nacházet ani skříň s plyšáky, autíčky nebo panenkami, kam by pohled školáka sklouzával v každém nestřeženém okamžiku.

Důležité je i barevné řešení pokoje. Barvy by měly na dítě působit uklidňujícím dojmem. Proto je dobré vyhnout se velkému množství barev. Stěny by měly být spíš světlé, ale vycházet můžete z teplých barev, které můžete doplnit studenějšími. Vyhněte se tmavým odstínům, které mohou působit depresivně.

Červená je sice veselá barva, ale dráždí a vyvolává roztěkanost. Zvolit můžete odstíny a tóny zelené a modré, které uklidňují. Zelená ve světlejší variantě je přátelštější, modrou nevolte u úzkostlivějších dětí, protože je může činit smutnými.

Pokoj rozjasní žlutá a oranžová, které navíc zahřejí. Žlutá také vzbuzuje zvědavost, což může být při učení vhodné. Pocit bezpečí zase navozuje růžová, která je i jemná. Oblíbenou barvou dětských pokojů je i fialová. Podporuje fantazii a touhu dozvídat se nové informace a učit se novým věcem, pomáhá dětem přemýšlet. Než však nějakou barvu zvolíte, přesvědčete se o tom, že to není nejneoblíbenější barva vašeho dítěte! Jak využít prostor pod dětskými postelemi jsme psali zde.

Marie Popelková | inStory.cz
Témata: pokoj, dítě, škola
Kam dál?
Postavte si jednoduché dřevěné schodiště sami!
Otravují vás doma komáři? Vyžeňte je přírodními způsoby!
Pěstování brambor
Komentáře
Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

tech

Na největším opuštěném ostrově světa vyvíjí NASA nového robota

Věda & Vesmír

Nikdo z astronomů dosud neviděl nic, co by se podobalo této obří vesmírné explozi!

Bydlení

Nebezpečí na děti číhá i doma. Na co si dát největší pozor?