Tipy, jak si zachovat čistou a organizovanou ledničku a mrazničku

Stačí dodržovat několik jednoduchých zásad
📷
Další 2 fotografie v galerii
 Dům 
13. listopadu 2017 12:03 / Internet
  0   0
Rozdíl mezi uklizenou a špinavou, zapáchající, neuspořádanou ledničkou je jednoduchý: dodržování několika pravidel, která se zakládají na dobrých nápadech. Zde je několik z těch, která můžete zavést i ve vaší domácnosti, abyste měli ledničku a mrazničku čistou a neměli s ní problémy.

Všechno, co ukládáte do mrazničky, je dobré označit štítkem, abyste se za chvilku neztráceli ve změti nejrůznějšího masa a zeleniny, které podle barvy a struktury od sebe nerozeznáte. Ještě lepší je, když na štítky kromě označení, o co se jedná, přidáte i datum, abyste věděli, jak dlouho to už v mrazničce máte.

Co se týče ukládání předpřipraveného jídla, anebo toho, co vám zbylo od oběda, dbejte na to, aby bylo uloženo ve vzduchotěsných nádobách. Zabráníte tak unikání nepříjemných pachů do ledničky a zároveň se vám jídlo nebude kazit. Pokud jsou nádoby navíc průhledné, budete mít vše přehledné a organizované.

Jednou za týden otřete ledničku alespoň zvenčí vlhkým hadrem napuštěným nějakým neškodným čistícím prostředkem. Jestli se pustíte i do pravidelného čištění vnitřku lednice, rovnou při něm zkontrolujte veškerá data spotřeby na všech produktech, které doma máte.

Poličky, které jsou na dveřích lednice, jsou vystaveny nejvyšší teplotě. Neskladujte zde proto nic náchylného ke zkažení. Ačkoliv to spousta lidí dělá, tento prostor není vhodný ke skladování mléka nebo vajíček.

Marie Popelková | inStory.cz
Kam dál?
Jak vhodně skladovat koření
Otravují vás doma komáři? Vyžeňte je přírodními způsoby!
Jak zařídit koupelnu a toaletu podle feng shui
Komentáře
Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

tech

Na největším opuštěném ostrově světa vyvíjí NASA nového robota

Věda & Vesmír

Nikdo z astronomů dosud neviděl nic, co by se podobalo této obří vesmírné explozi!

Bydlení

Nebezpečí na děti číhá i doma. Na co si dát největší pozor?