Plastová zatravňovací dlažba je dražší než betonová, ale trávník vám poděkuje

Trávníku se mezi betonovými zatravňovači většinou moc nedaří
📷
Další 2 fotografie v galerii
 Dům 
03. dubna 2018 16:31 / Pixabay
  0   0
Betonové zatravňovací dlaždice příliš vysušují hlínu, takže tráva vysetá do otvorů často zajde. Pro zpevnění a zatravnění plochy před domem nebo příjezdových cest ke garáži se podle odborníků více hodí typy z recyklovaného plastu.

Jaro se hlásí a půda rozmrzá. Jenže příjezdové cesty k domu se teď mění na bahnité koupaliště, jehož stopy se táhnou desítky metrů od domu v hnědých čárách.

Tři varianty dlaždic

Pomoci může zatravňovací dlažba. Na trhu jsou k sehnání tři základní varianty zatravňovacích dlaždic. Klasické betonové, plastové tenkostěnné a plastové silnostěnné, které se tvarem podobají těm betonovým. Všechny tři typy dokážou zpevnit povrch, ale pokud myslíte na kondici vašeho trávníku, zvolte raději zatravňovací dlaždice z plastu.

Betonové zatravňováky totiž absorbují vodu a to trávě neprospívá. Plastové zatravňovací dlaždice tímto neduhem netrpí, takže váš příjezd ke garáži bude krásně zelený. A pokud vybíráte osvětlení do garáže, poradíme vám s tím tady.

Z kelímků a tašek

Zatravňovací plastové dlaždice se vyrábějí z odpadních PE fólií s podílem běžného plastového odpadu, jako jsou kelímky od jogurtů, plastové nákupní tašky, obaly od pracích prášků a dalších použitých výrobků. Jsou odolné proti povětrnostním vlivům, UV záření a mají nosnost dostačující nejen pro zpevnění pochozích ploch, ale snesou i zatížení automobilem.

Plast pokládáme jako beton

Nevýhodou je ale to, že budete muset použít stejné postupy jako při klasické pokládce třeba betonové dlažby. Pokud chcete, aby se plocha nebortila a dlouho sloužila, klasické složení neošidíte. Takže je potřeba vykopat zeminu zhruba 20 centimetrů do hloubky, vysypat štěrkem (frakce pět až 30 milimetrů), udusat, pak přijdou asi dva centimetry vyrovnávací vrstvy z jemné drti a může se pokládat.

Iva Dvořáková | inStory.cz
Kam dál?
Máj, lásky čas! Vyzdobte si dům symboly zamilovanosti!
Na co je třeba myslet při zařizování obývacího pokoje
Odvzdušňování radiátorů
Komentáře
Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

tech

Holandskému lovci satelitů se podařilo zachytit supertajný vesmírný letoun americké armády

Věda & Vesmír

Ztratili jste se v přírodě? Na tuto populární orientační poučku rychle zapomeňte

Bydlení

Jaký má mikrovlnka dopad na kvalitu jídla a vaše zdraví? Možná budete překvapeni