Vyberte si vhodný odpadkový koš do kuchyně! Ať vypadá a nesmrdí!

Nejlepší variantou je vestavný koš pod dřezem v kuchyni. Plní svůj účel a není vidět!
📷
Další 2 fotografie v galerii
 Dům 
31. prosince 2016 11:35 / www.pelckuchyne.cz
  0   0
Řešíte dilema v kuchyni, jaký do ní dát vhodný koš? Aby dobře vypadal, nebyl jako pěst na oko, ale zároveň si splnil svůj účel, a hlavně aby po bytě nesmrděly vyhozené zbytky jídla a další věci, které do koše patří?

Ač to tak nevypadá, velké množství odpadků vzniká právě v kuchyni. Vaří se v ní, takže se pak do koše dostávají zbytky jídla, ale i nádoby a obaly, ve kterých jídlo bývá. Často se tak stává, že pokud vyhodíte zbytky masa nebo ryby, za pár hodin už jsou cítit po celém bytě!

Nepříjemný zápach

Kvůli tomu je lepší nemít v kuchyni otevřený koš, který patří spíš do ložnice nebo dětského pokoje, ale použít nádobu uzavřenou. Do ní vkládáte věci až po otevření a zase se za nimi koš rychle zavře, aby nešel pach ven. Nikdo totiž nechce cítit nepříjemný zápach u sebe doma, natož zvát do takového prostředí návštěvu!

Kuchyňské koše se dají rozdělit na vestavné v lince a volně stjící. Nejčastěji se používají asi koše samostatné, do kterých vkládáme připravený sáček. Variantu volíme ve většině i proto, že v lince nemáme místo na vestavný koš. Můžeme si koupit dražší značkový koš, který zapadne vedle kuchyně, nebo vzít lacinější variantu, kterou pak strčíme někam do kouta a budeme ji trpět.

Koš pod dřezem

Pokud máte dostatek místa, je možné mít vestavný koš a ještě s více nádobami, které se obvykle dávají do skříňky pod dřezem. Už při projektování nové kuchyně je dobré najít místo pro odpadkový koš v některé spodní skříňce linky. Proto počítáme s prostorem jak pro nádobí a potřebné věci pro kuchyň, tak pro odpad. Umístění v okolí dřezu je praktické, protože většinou u dřezu chystáme potraviny, které potom umýváme. Odpadky proto není potřeba nikam nosit a rovnou je vyhodíme.

Vestavěný koš má mnoho pozitiv. Vyjede například automaticky po otevření skříňky, takže už jen stačí smést nepořádek dolů. Možností, zda pořídit koš s víkem, bez víka nebo nějaký jiný, je potom ještě víc. Vestavných košů může být i několik a lze do nich rovnou třídit odpad. Lze dát klidně i tři až čtyři nádoby, do kterých se dává směsný odpad, biodpad, ale taky například plasty a jiné odpady.

📷
2
fotografie
Marie Popelková | inStory.cz
Témata: koš, kuchyň, odpad
Kam dál?
Beton jako interiérový materiál
Trendy v bydlení 2015!
Věci, které by rozhodně neměly přijít do směsného odpadu
Komentáře
Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Bílá se bude vdávat!

Zprávy

Druhá polovina prázdnin moc vyvedená nebude. Čeká nás ochlazení a hodně deště

Bydlení

Jak vybrat správnou ledničku?