Chcete mít krásné a netradiční stěny? Použijte oblíbené vliesové tapety!

Vliesové tapety vypadají dobře, jsou odolnější, omyvatelné i prodyšnější, takže brání plísním!
📷
Další 2 fotografie v galerii
 Dům 
04. ledna 2017 12:04 / www.tapetymetroflorenc.cz
  15   1
Vliesové tapety jsou oblíbené stále víc a víc! Aby taky ne, člověk se s nimi nemusí tolik párat jako s obyčejnými tapetami, protože je není potřeba dlouho namáčet do lepidla nebo vytahovat. Navíc je to jednoduché, takže s nimi může pracovat opravdu každý! Místnost o 20 metrech čtverečních uděláte za půl dne a bude vás to stát kolem 5000 korun.

Nachystejte si tapety, lepidlo, penetrační nátěr, váleček na lepidlo, váleček na přitláčení tapet, míchadlo a odlamovací nůž. Vše seženete v obchodech, takže by s ničím neměl být problém. Jakmile to budete mít, můžete se pustit do práce!

Vlies je kvalitní a zušlechtěný papír, takže jsou tapety odolnější, omyvatelné a prodyšnější, a proto více brání vzniku plísní. Výhodou je, že pokud je špatně nalepíte, lze s nimi ještě manipulovat před zaschnutím lepidla. Jednoduše jdou i odstranit, takže pokud se rozhodnete pro změnu, není problém!

Pigmentační nátěr

Nejprve je nutné upravit povrch, který budete tapetovat. Pokud jsou na něm barevné kontrasty a tapeta je průhledná, použijte na stěnu pigmentační tapetovací nátěr. Ten je průhledný, ale jde do něj přidat pigmentaci v barvě tapety.

Potom můžete začít s nanášením lepidla, ale musí být určené přímo na vliesové tapety. Podle návodu namícháte správný poměr a tapetování už nic nestojí v cestě. Lepidlo naneste válečkem na stěnu. Ne však na celou, ale pouze na část, kam budete lepit pruh tapety. Suchou tapetu přiložte na úsek stěny pokrytý lepidlem a přitlačte ji.

Odlamovací nůž

Většinou se tapetuje svisle od stropu k podlaze. Kontrolujte svislost olovnicí a otvory s vypínači a zásuvky přelepte. Tapetu není potřeba stříhat na míru. Přesahy totiž odřežete odlamovacím nožem stejně jako u vypínačů nebo zásuvek.

Pokud tapetujete i strop, dá se postupovat stejným způsobem, ale můžete i natřít lepidlo na tapetu a pak nalepit. Je to pohodlnější, než natírat strop a pak tam dávat tapetu. Pokud použijete stejnou tapetu na stěny i na strop, je lepší začít stropem a potom přejít na stěny.

Marie Popelková | inStory.cz
Témata: stěna, tapeta, lepidlo, vlies
Kam dál?
Vyčistěte místa, která jsou při běžném úklidu přehlížená!
Sprchování bez potopy? Řešení je naprosto jednoduché
Několik skvělých tipů, jak na pěstování monstery
Komentáře
Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

tech

Telefony iPhone mají závažnou chybu. Lze je vyřadit z provozu jedinou zprávou

Věda & Vesmír

Ostrovní stát v Pacifiku měl v budoucnu zmizet z povrchu Země. Nová zjištění naznačují opak

Bydlení

Jak vybrat správný odpadkový koš?

خرید فیلتر شکن خرید فیلتر شکن خرید فیلتر شکن خرید فیلتر شکن خرید فیلتر شکن