Nemáte doma balkón? Sušení prádla nemusí být takový problém!

Sušit prádlo v koupelně není nejlepší nápad! Je tam největší vlhkost a nedá se většinou uvětrat!
 Dům 
15. února 2017 12:39 / www.cdn.bydleni.com
  0   0
Bydlíte v podkrovním bytě, který má sice krásné trámy, ale žádný balkón? Klady vyvažují zápory, se kterými si však musíte poradit! Problém totiž může nastat například při praní prádla. Jak ho mokré usušit? Pokud je sušárna ve vašem domě dávnou minulostí, musíte si poradit v bytě. A nejlépe si nevytvořit plísně!
Nejnovější

Jak zkrátit džíny

Základní věcí je pořídit si pořádný sušák, na který se vleze všechno potřebné prádlo, aby však nebylo naňahňané na sebe. Myslete pak také na to, že si nechcete udělat z bytu vlhký skleník, kde jsou zarosená okna a objevuje se plíseň!

Koupelna ne!

Musíte si vybrat vhodnou místnost, kam sušák dáte. Není to ale koupelna, jak se lidé mylně domnívají. Ta je totiž nejvíce vlhkým místem v bytě a také se hůř větrá. Ideální je místnost, která se dobře větrá, je vytápěná a nejméně frekventovaná. Hodí se tak například pokoj pro hosty nebo komora.

Pokud máte menší byt a jste rádi, že se sušák vůbec někam vleze, myslete alespoň na několik zásad. Prádlo co nejvíce vyždímejte a sušák nedávejte ke stěně, ale do prostoru, aby kolem něj proudil vzduch. Neměl by být ani u topení, protože by se tím snížila teplota v celé místnosti. Navíc to způsobí orosení oken a plíseň v jejich rožcích.

Odvlhčovač i sušička

Z toho samého důvodu nedávejte prádlo přímo na topení. Pokud dáte sušák přece jen do nejméně větrané místnosti, hodil by se větrák, který odvede vlhký vzduch. Pokud sušíte prádlo často, můžete si pořídit i odvlhčovač, který sníží riziko prádla.

K zahození není ani sušička. Ta je po přírodním sušení venku druhým nejlepším možným způsobem, jak usušit prádlo. Nové sušičky navíc nejsou už tak drahé na provoz a ušetří jak sílu, tak čas. Většinou pak není potřeba prádlo ani žehlit.

📷
2
fotografie
Marie Popelková | inStory.cz
Komentáře
Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Podvod na diváky? Karel z Prostřena je spolužák vnuka Bohdalky a je to herec!

Zprávy

Merkelová zřejmě vůbec netuší, co se kolem děje. Jak jinak si vysvětlit její slova o budoucnosti Evropské...

Bydlení

Neuvěříte, co všechno dokáže ovlivnit výběr lůžkovin!

1. Sexy moderátorka zpráv TV Prima čeká miminko! Těhotenství tajila celých 5 měsíců!

2. Krainová sesadila z trůnu Verešovou! Sebrala jí zlaté žezlo!

3. Další rakovina v Beverly Hills 90210! Zákeřnou nemoc přiznal i seriálový Dylan!

4. Americká herečka Eva Mendes se po dlouhé době objevila na veřejnosti. Vypadá skvostně!

5. Aňa Geislerová se rozjela! Pořizuje si jedno tetování za druhým!