Pes i kočka nám dávají spoustu lásky, potřebují ale od nás pozornost a nastavení jasných pravidel soužití

Musíme to s nimi umět. Jak se shodnout se psem či kočkou?
 Mazlíčci 
03. ledna 2017 10:22 / Internet
  188   16
Žádné jiné zvíře neprojevuje člověku tak bezprostřední oddanost a nepřináší nám do života tolik radosti a citu. Umíte si třeba představit, že by vás pubertální potomek vítal po příchodu z práce nadšeným jásotem? Jenže aby nám soužití se psem či kočkou přinášelo opravdu pouze radost, musíme k němu vytvořit podmínky a respektovat pravidla.

Žádné jiné zvíře si na nás neudělá čas právě ve chvíli, kdy se chce nám. Zkuste třeba přesvědčit kočku, že mazlit se bude právě teď. Na druhou stranu nám žádné jiné zvíře neprojeví tolik porozumění. Ovšem i se psy je často komplikované soužití, obzvlášť v menším, uzavřeném prostoru, kterým je městský byt. O kočkách ani nemluvě...

Žádný jiný tvor nenechává takovou záplavu naprosto nevyluxovatelných chlupů na koberci, nežere bačkory, neschovává si do pelíšku použité ponožky a pod křeslem uloupené zbytky od oběda. A nedělá na protest loužičky po celém bytě. Už jste někdy našli třeba hovínko v čerstvě povlečené posteli? Pokud ano, znamená to, že jste se něčím „provinili“ proti pravidlům a váš miláček vám to dává najevo.

Prvním důležitým krokem k bezproblémovému soužití je výběr vhodného plemene. Neméně důležité je pořízení vybavení, které zajistí pohodlný život nejen nám, ale i našemu mazlíčkovi. Například výběr správné podlahové krytiny patří k základním a velmi důležitým krokům.

Dnes často používaná plovoucí podlaha není pro zvířata nejvhodnější, je pro ně kluzká a při pohybu se víří prach a chlupy. Nejvhodnějším z moderních materiálů je vinyl, který neklouže a skvěle se udržuje. A nemusíme se bát, že by ho kočka či pes svými drápy poškodili.

Také u čalouněného nábytku bychom měli důkladně zvážit volbu potahového materiálu. Nejvhodnější jsou alcantara, napoleon nebo mikroplyš, které stačí očistit vlhkou houbičkou a nedají se z nich jednoduše vytáhnout vlákna. Potahy by měly být snímatelné a pokud možno prací, aby se daly udržovat v čistotě.

◼ redakce hobby / inStory.cz
Komentáře
Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

S Novotným je to velmi vážné! Jeho syn lhal o jeho stavu!

Zprávy

Byly zveřejněny miliony tajných dokumentů! Toto sledovali agenti v Československu

Bydlení

Zajímavé tipy na likvidaci zápachu v bytě

1. George Clooney a jeho krásná manželka Amal čekají dvojčátka!

2. Dara Rolins předvedla vysportované tělo! Pevný kulatý zadeček, ploché bříško a luxusní stehna!

3. Ewa Farna ukázala své vnady bez podprsenky! Prsa má jako psí uši!

4. Okouzlující seriálová hvězda, se po dvou adopcích dočkala i vlastního potomka! Je to kluk!

5. Kylie Jenner šokuje: Nechala se natáčet při sexu ve sprše!