Rhodéský ridgeback? Krásný a inteligentní hlídač

Ridgeback nevyhledává konflikty
📷
Další 2 fotografie v galerii
 Mazlíčci 
31. ledna 2018 13:06 / Pixabay
  29   3
Hledáte psa, který bude dobře vypadat, bude inteligentní, samostatný a bude dobrým hlídačem? Sáhněte po rhodéském ridgebackovi. Nejenže splňuje všechny tyto vlastnosti, ale je to ještě aktivní společník!

Ridgeback je v mládí nejvíce temperamentní. Pokud v tomto období dostane dostatek pohybu, bývá jeho soužití s člověkem bez problémů. Nikdy nevyhledává konflikty, na druhé straně je však v případě nutnosti schopný účinně se bránit.

Ideální hlídač

Velmi dobře také chrání člověka a jeho majetek, ale potenciálního vetřelce nenapadne, pokud nemá opravdu pádný důvod. Lze ho proto považovat za ideálního hlídacího psa. Pamatujte si ale, že není vůbec vhodné mít ho v kotci.

Rhodéský ridgeback je velmi úzce vázaný na člověka. Má velmi citlivou povahu, která nesnese nátlak ani tvrdou ruku. Klasické metody cvičení u něj selhávají a často mají největší úspěch ve výchově lidé, kteří mají ridgebacka jako svého prvního psa.

Důvod je ten, že prvomajitelé ve výchově nesrovnávají jeho vlastnosti s vlastnostmi jiných plemen. V Africe byl dříve využívaný jako lovec větších kočkovitých šelem, u nás ho využívají myslivci. I když je rhodéský ridgeback v mnoha částech světa dodnes jako lovecký pes, jeho kvality ocení i ti, kdo si ho pořídí jako hlídače a rodinného společníka.

Jako ochránce ho není vůbec nutné cvičit, protože má předpoklady v genech. Je to hlídač bez sklonů k napadání, který sám od sebe nikdy není agresivní. Cizí návštěvníky sice bouřlivě nevítá, ale také se jich nebojí a jeví o ně minimum zájmu.

Africké plemeno

K cizím lidem bývá nedůvěřivý, majitelům bývá věrný. Je tolerantní i k dětem, pokud ho nijak neškádlí. Štěká pouze v případě, když se něco opravdu děje.

Ridgeback je původem africké plemeno. Sloužil kmenům jako pomocník při lovu zvěře. Z toho později i díky křížením s evropskými plemeny vznikl ridgeback v podobě, jaké ho známe dnes. O nejoblíbenějších psech jsme psali zde.

Marie Popelková | inStory.cz
Kam dál?
Pes kardiak a péče o něj
Cpát do psů pamlsky nemusí být vždycky jenom na škodu
Nezajištěný pes v autě představuje velké nebezpečí. Jak jej správně převážet?
Komentáře
Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

tech

Soud v Belgii nařídil Facebooku, aby přestal ilegálně sbírat některé údaje svých uživatelů

Věda & Vesmír

Ostrovní stát v Pacifiku měl v budoucnu zmizet z povrchu Země. Nová zjištění naznačují opak

Bydlení

Jak vybrat správný odpadkový koš?

خرید فیلتر شکن خرید فیلتر شکن خرید فیلتر شکن خرید فیلتر شکن خرید فیلتر شکن