Tohle jste o pejscích nevěděli! Překvapující fakta o nejlepším příteli člověka

Dávné pořekadlo říká, že pes je nejlepším přítelem člověka
 Mazlíčci 
04. ledna 2017 09:35 / Shutterstock
  152   13
Některé chování psů je zdánlivě nevysvětlitelné. Nyní vám však poodhalíme šest zvláštních faktů o psech, o kterých jste možná ještě neslyšeli nebo si je neuměli vysvětlit!

1. NEVIDÍ ČERNOBÍLE Jeden z nejrozšířenějších mýtů mluví o tom, že psi vidí pouze černobíle, ale není tomu tak. Dalo by se to přirovnat k tomu, jak vidí barvoslepí lidé. Barvy rozeznávají jinak než my. Například nevidí rozdíl mezi zelenou a červenou barvou. Svět mají spíše v barvách šedé, žluté a modré.

2. VĚK HRAJE ROLI Malí psi se obvykle dožívají vyššího věku než velká plemena. Průměrná délka života se pohybuje od osmi do šestnácti let. Nejstarší pes na světě, o kterém se dochovaly záznamy, se dožil neuvěřitelných devětadvaceti let. Byl to kříženec Max z USA.

3. PSI JAKO DOKTOŘI Někteří pejsci dokážou poznat epileptický záchvat člověka ještě předtím, než k němu skutečně dojde. Psí čenich má dokonce tu schopnost, že dokáže vycítit rakovinu v těle člověka. Němečtí odborníci při jednom experimentu zjišťovali, zda jsou psi schopni odlišit lidi, kteří mají zhoubný nádor, od lidí zdravých. Ze sta možný vzorků nakonec správně identifikovali 71 lidí, kteří trpěli rakovinou plic.

4. OTISK ČUMÁKU I u psů můžeme najít „otisky prstů“. Spíše bychom měli ale říkat otisky čenichů. Každý pes má svůj čenich natolik unikátní, že může být využit k jeho identifikaci, stejně jako k tomu může dojít u lidí pomocí otisků prstů.

5. CITLIVÝ SLUCH Psí sluch je velmi vyvinutý a citlivý. Psi dokážou výborně slyšet na vzdálenost až 225 metrů.

6. PROČ SE TOČÍ? Jistě jste si všimli, že se váš domácí mazlíček před spaním několikrát zatočí dokola. Víte proč? Nejde o žádný psí rozmar, ale jedná se o rituál, který sahá hluboce do psí historie. Souvisí to s jejich instinktem. Předpokládá se, že jde o jakýsi způsob hnízdění. V přírodě si takto pes vyšlape kolečko v trávě, aby si pak mohl kam pohodlně lehnout.

📷
3
fotografie
Marie Popelková | inStory.cz
Kam dál?
Jak ostříhat psa strojkem
BARFování
Dilema: kočku nebo kocoura?
Komentáře
Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

S Novotným je to velmi vážné! Jeho syn lhal o jeho stavu!

Zprávy

Byly zveřejněny miliony tajných dokumentů! Toto sledovali agenti v Československu

Bydlení

Zajímavé tipy na likvidaci zápachu v bytě

1. George Clooney a jeho krásná manželka Amal čekají dvojčátka!

2. Dara Rolins předvedla vysportované tělo! Pevný kulatý zadeček, ploché bříško a luxusní stehna!

3. Ewa Farna ukázala své vnady bez podprsenky! Prsa má jako psí uši!

4. Okouzlující seriálová hvězda, se po dvou adopcích dočkala i vlastního potomka! Je to kluk!

5. Kylie Jenner šokuje: Nechala se natáčet při sexu ve sprše!