Psí bouda, ptačí budka i malebná lucernička. To vše lze vytvořit z korkových zátek

Korkové zátky lze proměnit v krásné věci
📷
Další 4 fotografie v galerii
 Dílna 
11. ledna 2019 09:57 / Depositphotos
  92   6
Vynalézavost lidí nezná mezí. Z jakékoliv věci, která by za normálních okolností skončila někde v odpadkovém koši či na skládce, dokáží vytvořit krásné a užitečné výrobky. Příkladem mohou být díla vytvořená z korkových zátek. Třeba se vám některý z nápadů zalíbí a sami se pustíte do tvoření.

Korkové zátky jsou vděčný materiál. Poměrně dobře se opracovává, stačí k tomu ostřejší nůž a lepidlo. Někdo používá tavnou pistoli, ale použít lze i jiný typ lepidla. A řčení, že fantazii se meze nekladou, u korkových zátek rozhodně platí. Možná budete překvapeni, co vše se z nich dá vyrobit.

Ptačí budka

Pokud máte zahradu, určitě jste už přemýšleli, jak si na ní udržet ptáčky. Jednou z možností je dát na stromy ptačí budky. Když budete mít štěstí, některý z opeřenců se v ní zabydlí a na jaře zde vyvede mladé. A dost možná se k vám pak bude rok co rok vracet.

Návodů na ptačí budky existuje obrovské množství. Pokud máte doma korkové zátky, můžete k její vystavbě použít i právě špunty od vína. Budka bude mít přírodní ráz a zapadne tak do každé zahrady.

Korková lucernička

Malebnou lucerničku, do které můžete dát čajovou svíčku, uplatníte doma i na zahradě. A klidně ji lze vyrobit z korkových zátek. Navíc, pokud zátky rozpůlíte, ani jich nebudete potřebovat extra velké množství. Stačí si najít tvar, který se vám bude líbit, a můžete se pustit do díla. Mezi korkové zátky lze dát i sklo, takže bude svíčka pěkně chráněná před případným větrem. A pokud se bojíte klasické svíčky, můžete ji nahradit tou na baterky.

Psí bouda

Psí bouda obvykle nebývá prvkem, který by zahradu nějak extra zdobil. I z obyčejné boudy ale můžete udělat něco, co v dobrém slova smyslu přitáhne pozornost každého, kdo k vám na zahradu zavítá. Stačí boudu obložit korkkovými zátkami. Vzhledem k tomu, že má korek skvělé izolační vlastnosti, bude navíc vašemu chlupáčovi v boudě daleko tepleji.

Nádobka na cokoliv

Žádné zvláštní umělecké vlohy nebudete potřebovat ani na výrobu praktické nádobky. Velikost si určíte sami podle vašich potřeb. Nádobka pak může sloužit v pracovně či dětském pokoji na odkládání psacích potřeb, ale klidně ji můžete umístit i do kuchyně, kde se vám do ní vejdou třeba všechny vaše vařečky. Nádobku využijete i v koupelně na nějaké drobnosti, vatové tampony a podobně. O dalším využití korkových zátek v domácnosti jsme psali zde.

Marie Popelková | inStory.cz
Komentáře
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Cestování

Malý slovník udiček, na které lákají hotely své zákazníky. Na hvězdičky se při výběru rozhodně...

Věda & Vesmír

Vědci objevili v jezeře, které bylo tisíce let ukryté před světem, mrtvé tvory. Jejich odolnost je...

Bydlení

Vlhčené ubrousky, olej ani vlasy nesplachujte. Co ještě byste už nikdy neměli házet do záchodu?

خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn