Zvětralo vám pivo? Nemusíte ho vylévat, bude vám ještě hodně užitečné

 Ostatní 
03. října 2019 15:39 / Eva Vogelová
  3
📷
6 fotografií v galerii
Zvětralé pivo můžete využít na úklid  Shutterstock
Pivo je v Česku velmi oblíbený nápoj, ale málokoho by napadlo, že bude mít ještě další využití. Pochopitelně ho budete chtít hlavně na pití, ale pokud zvětrá, nemusíte ho zbytečně vylévat. Zjistěte, k čemu vám může být užitečné.

Pivo se patrně najde v každé domácnosti a ne vždy se celé vypije. Pokud si ho nevychutnáte během kratší chvíle, zvětrá vám a už nebude tak dobré. Není třeba ho vyhazovat, může se vám hodit během úklidu domácnosti, což jste možná doposud nevěděli.

Pivo si poradí se skvrnami na sedačce

Rozlili jste na sedačku čaj či kávu a bojíte se, že vám tam zůstane skvrna? Tuto potíž vyřeší pivo. Namočte v něm hadr či houbičku a vytřete s ním viditelnou skvrnu. Poté ještě sedačku vydrhněte vodou s mýdlem a nechte ji dobře vyschnout.

Pivem pohnojte rostliny

Pivo může sloužit i jako hnojivo na pokojové rostliny. Pokud chcete, aby měly lesklé listy a zdravě rostly, vytáhněte z lednice pivo. Smíchejte ho s vodou a zalívejte s ním květiny. Tento proces opakujte zhruba jednou týdně.

Pivo dodá lesk opotřebovaným zlatým šperkům

Máte doma několik zlatých šperků, které už neblýskají tolik jako dříve? Nevěšte hlavu a vyzkoušejte na ně pivo. Připravte si misku, do které ho nalijte. Dejte do ní šperky zhruba na dvě hodiny a poté je vyndejte a opláchněte vodou. Opatrně je usušte čistým hadříkem a poté uvidíte, že budou vypadat jako nové.

Pivo vyčistí zašlé kohoutky

Máte v koupelně zašlé kohoutky, které nevypadají vůbec dobře? Pomůže vám odstáté pivo. Naplňte s ním část igelitového sáčku, do které nemočíte koutek. Pytlíček svažte pevným provázkem u kohoutku. Nechte ho ponořený do piva několik hodin a poté ho sundejte. Vaše kohoutky budou opět zářit.

Pivo vás zbaví octomilek

Pokud vás ještě stále trápí octomilky, udělejte si na ně past. Nalijte do malé skleničky pivo, které překryjte potravinovou fólií. Udělejte do ní malé dírky špendlíkem nebo vidličkou.

Pivo umístěte tam, kde se u vás octomilky vyskytují nejčastěji. Naletí dovnitř, ale už nevyletí ven. Takových pastí na octomilky si můžete vytvořit více, aby měly větší efekt. Dále čtěte: Udělejte si z listů a slupek od ořešáku léčivý odvar.

Reklama
Nejčtenější články
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Stav Bruce Willise se údajně zhoršuje: Jeho chování je nevyzpytatelné a agresivní

Styl

Středomořská strava prokazatelně snižuje riziko vzniku mnoha závažných onemocnění

Tech

Rusko vzkřísilo muzejní obrněné transportéry BTR-50P. Jejich bojeschopnost je ale pochybná