Zvětralé pivo do odpadu nevylévejte. Můžete s ním zničit octomilky i pohnojit pokojovky

 Ostatní 
02. září 2020 10:00 / Eva Vogelová
  0
📷
6 fotografií v galerii
Pivo lze využít jako univerzálního pomocníka v domácnosti Depositphotos
Pivo se těší velké oblibě. Pochopitelně by byla škoda využít ho jinak než na pití. Výjimku byste však mohli udělat, pokud vám zvětrá. V takovém případě už není dobré, takže ho můžete využít i jinak. Byla by škoda ho vylít. Jak naložit se zvětralým pivem?

Pivo lze využít jako univerzálního pomocníka v domácnosti. Bude se vám hodit. Uklidíte s ním domácnost, pohnojíte rostliny či zlikvidujete otravné octomilky. Pokud jste pivo nedopili, nezbavujte se ho, ale prakticky zužitkujte.

Zbavte se octomilek

Octomilky se nejčastěji objevují u jídla a nelze se jich jednoduše zbavit, pokud neznáte osvědčené fígle. Zlikvidovat je můžete pomocí piva. Udělejte z něj pro octomilky past. Vezměte si starou PET láhev a uřízněte ji tak, aby měřila zhruba sedm až osm centimetrů. Nalijte do ní trochu piva a přes láhev přetáhněte potravinářskou fólii. Přichyťte ji provázkem či gumičkou.

Do fólie udělejte několik malých děr špendlíkem. Past z piva umístěte na místo, kde se octomilky vyskytují nejvíce. Vůně je přiláká do láhve, kde se utopí. Pokud jich máte na terase či doma mnoho, vytvořte pivních pastí hned několik. Pivo funguje jako smrtící past i pro komáry.

Pohnojte pokojové rostliny

Pokud si pěstujete pokojové rostliny, nepochybně víte, že potřebují hnojivo. Díky němu dostanou potřebné živiny a budou zdravě růst. V případě, že byste chtěli, aby ještě k tomu měly lesklé listy, pohnojte je pivem. Smíchejte ho s vodou v poměru jedna ku jedné a dvakrát za týden s ním své pokojové květiny zalijte. Ředěným pivem můžete namočit vatový tamponek a potírat s ním listy.

Zachraňte zničený trávník

Udělaly se vám na trávníku hnědé skvrny? Může jít o plíseň. K tomu, aby trávník opět hezky zezelenal, budete potřebovat plechovku piva. Smíchejte ho s vodou a převařte, aby z něj vyprchal alkohol. Následně ho nalijte do rozprašovače a postříkejte s ním místa, kde má trávník hnědé skvrny. Pivo v tomto případě funguje jako hnojivo. Aplikujte ho zhruba dvakrát až třikrát týdně. Uvidíte, že trávník zase rychle zezelená.

Vyleštěte dřevěný nábytek

Chcete, aby se vám váš dřevěný nábytek leskl? Vyčistěte ho pomocí piva. Přimíchejte do něj trochu vody, nalijte ho na hadřík a vyleštěte s ním stůl. Nejprve to raději zkuste na méně viditelném místě, abyste měli jistotu, že to funguje a dřevu se nic nestane. Dále čtěte: Splašky ze septiku můžete pohnojit zahradu, ale musíte si dát pozor na několik úskalí.

Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Michal David oslavil šedesátiny s dvouletým zpožděním. Dostal ale multiplatinovou desku

Styl

Nestárneme jen věkem, ale také stresem. Díky němu rychleji stárne náš imunitní systém a přicházejí...

Dům a zahrada

Přilákejte včely na zahrádku. Modré květiny jsou pro ně výjimečné