Jak se zbavit octomilek

Pryč s otravnými muškami, které sedají na ovoce a zeleninu!
📷
Další 2 fotografie v galerii
 Dům 
22. ledna 2017 12:16 / http://www.krecafeed.com/
  41   6
Pokud necháme zralé ovoce nebo zeleninu déle položené na jednom místě, brzy se kolem něj začnou objevovat octomilky. Když se mušky nesnažíme odstranit, zanedlouho jich máme v bytě celé hejno. Jak se jich zbavit? Poradíme vám jednoduchý tip, jak octomilky pochytat bez použití chemie.

Co všechno budeme potřebovat, abychom se octomilek zbavili? Připravíme si jablečný ocet, misku, vodu, potravinovou fólii a ostrý nůž. Do misky nalijeme několik lžic jablečného octa. Přilijeme tolik vody, aby miska byla z poloviny plná. Přes ni napneme potravinovou fólii a dobře utěsníme. Neměly by na ní zůstat žádné záhyby. Ostrým nožem do potravinové fólie uděláme několik dírek. Postavíme misku poblíž ovoce nebo zeleniny, kde se octomilky objevily. A máme hotovo.

Octomilky přiláká jablečný ocet, ke kterému se dostanou skrze dírky. Zůstanou uvnitř uvězněné. Ocet může přilákat i další drobný hmyz, kterého se tak rovněž zbavíte. Ocet mušky přitahuje, ale zároveň je pro ně smrtící.

Tento postup se může zdát vůči hmyzu poněkud krutý. Na druhou stranu se při něm nepoužívají žádné chemikálie, a tudíž nevystavujete nikoho v domácnosti jedům, kterými se hmyz běžně hubí. Zároveň se jedná i o metodu, která vás nebude stát skoro žádné peníze.

Marie Popelková | inStory.cz
Komentáře
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Cestování

Fascinující místo, které stvořil sám Bůh. Tady dostanete své tělo i mysl do naprosté pohody

Věda & Vesmír

Vědci zjistili, proč někteří lidé slyší hlasy mrtvých

Bydlení

Robotický vysavač udělá většinu práce za vás. Klíčový je jeho výběr

Zavřít reklamu