Jak podat prášek vašemu psovi

Podávání léků psovi bývá často souboj na život a na smrt.
 Mazlíčci 
22. listopadu 2016 22:15 / Shutterstock
  0   0
Při onemocnění domácích zvířecích miláčků veterinární lékař často předepíše léky ve formě tablet.

Psi ihned poznají, že se nejedná o pamlsek a tak je nepřijímají s nadšením. Následující doporučení Vám mohou pomoci usnadnit tuto nepříjemnou proceduru.

Podání tablety psovi

1. způsob
Tabletu zasuneme přímo do tlamy až na kořen jazyka a to tak, že jemným tlakem zvedneme horní čelist, ohrneme pysky nad zuby a dásně a tím zabráníme kousnutí. Tabletu potom zasuneme co nejdále až na kořen jazyka a tlamu zavřeme a podržíme, dokud pes tabletu nespolkne. Někteří chovatelé doporučují jemně masírovat hrdlo a tak přinutí psa tabletu spolknout. Při této metodě si musíme dát pozor, aby pes tabletu opravdu spolknul, neboť někteří psi, zvláště ti chytří, si nechají tabletu za zuby nebo na jazyku a po uvolnění tlamy ji vyplivnou. Aby se tableta lépe polykala, doporučuje se tabletu potřít medem, máslem, sirupem či jinou, pro psa chutnou polevou.

2. způsob
Osvědčený způsob podání léků je zasunutí tablety do kousku masa, salámu nebo jiného pamlsku. Tuto pochutinu je vhodné psovi hodit, aby po ní musel chňapnout a ihned ji spolknout. Metodu používáme, pokud pes při nemoci neztratil chuť k jídlu a pokud lze léky podávat společně s jídlem. I u této, celkem osvědčené metody, musíme dát pozor na psy mlsouny a vybíravce, kteří potravu nejdříve dokonale prozkoumají. Tableta zůstane na zemi, její obal nikoli.

3. způsob
Tabletu rozmačkáme a zamícháme do vody nebo jiné tekutiny. Tuto metodu lze použít jen v případě, pokud nemá tableta pro psa odpudivou chuť nebo vůni a pokud se nemusí tableta podávat v celku.

Pečlivě zkontrolujte, že Váš pes tabletu, prášek či sirup skutečně spolkl. Někteří psi se tváří, že lék spolkli, ale ve chvíli, kdy je nepozorujete, lék vyplivnou. 

Marie Popelková | inStory.cz
Komentáře
Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Nova potřebuje nahnat diváky! Proto nasadí Policii Modravu už teď!

Zprávy

Pokusy o deportaci migrantů připomínají komedii. Ministerstvo vnitra přiznalo neuvěřitelnou věc

Bydlení

Škodí nám aviváž?

1. Jane Fonda vypadá rok před osmdesátkou božsky! Do kapsy strčila i o dost mladší kolegyně

2. Chlebovská předvedla půl roku po porodu dokonalou postavu v plavkách

3. Bývalá Bond girl je chodící kostra. Manželství s Charlie Sheenem ji zničilo!

4. Kim Kardashian v bikinách: Od fanoušků dostala slušnou sodu! Vypadáš jako monstrum!

5. Šoubyznys umí překvapit. Jak se Martin Maxa vypořádá se zcela nečekanou nabídkou?