Jak podat prášek vašemu psovi

Podávání léků psovi bývá často souboj na život a na smrt.
 Mazlíčci 
22. listopadu 2016 22:15 / Shutterstock
  0   0
Při onemocnění domácích zvířecích miláčků veterinární lékař často předepíše léky ve formě tablet.
Nejnovější

Jak na psí výkaly

Psi ihned poznají, že se nejedná o pamlsek a tak je nepřijímají s nadšením. Následující doporučení Vám mohou pomoci usnadnit tuto nepříjemnou proceduru.

Podání tablety psovi

1. způsob
Tabletu zasuneme přímo do tlamy až na kořen jazyka a to tak, že jemným tlakem zvedneme horní čelist, ohrneme pysky nad zuby a dásně a tím zabráníme kousnutí. Tabletu potom zasuneme co nejdále až na kořen jazyka a tlamu zavřeme a podržíme, dokud pes tabletu nespolkne. Někteří chovatelé doporučují jemně masírovat hrdlo a tak přinutí psa tabletu spolknout. Při této metodě si musíme dát pozor, aby pes tabletu opravdu spolknul, neboť někteří psi, zvláště ti chytří, si nechají tabletu za zuby nebo na jazyku a po uvolnění tlamy ji vyplivnou. Aby se tableta lépe polykala, doporučuje se tabletu potřít medem, máslem, sirupem či jinou, pro psa chutnou polevou.

2. způsob
Osvědčený způsob podání léků je zasunutí tablety do kousku masa, salámu nebo jiného pamlsku. Tuto pochutinu je vhodné psovi hodit, aby po ní musel chňapnout a ihned ji spolknout. Metodu používáme, pokud pes při nemoci neztratil chuť k jídlu a pokud lze léky podávat společně s jídlem. I u této, celkem osvědčené metody, musíme dát pozor na psy mlsouny a vybíravce, kteří potravu nejdříve dokonale prozkoumají. Tableta zůstane na zemi, její obal nikoli.

3. způsob
Tabletu rozmačkáme a zamícháme do vody nebo jiné tekutiny. Tuto metodu lze použít jen v případě, pokud nemá tableta pro psa odpudivou chuť nebo vůni a pokud se nemusí tableta podávat v celku.

Pečlivě zkontrolujte, že Váš pes tabletu, prášek či sirup skutečně spolkl. Někteří psi se tváří, že lék spolkli, ale ve chvíli, kdy je nepozorujete, lék vyplivnou. 

Marie Popelková | inStory.cz
Komentáře
Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Šokující zpráva: Princezna Diana pohřbila tajně v zahradě mrtvé dítě!

Zprávy

Pomáhat muslimům? Blbost některých lidí je prostě nekonečná!

Bydlení

Odložte vrtačku! Přilepit se dá téměř cokoliv!

1. Okouzlující Reese Witherspoon oslavila 41. narozeniny! Pravá blondýnka vypadá na dvacet!

2. Sexy moderátorka zpráv TV Prima čeká miminko! Těhotenství tajila celých 5 měsíců!

3. Krainová sesadila z trůnu Verešovou! Sebrala jí zlaté žezlo!

4. Další rakovina v Beverly Hills 90210! Zákeřnou nemoc přiznal i seriálový Dylan!

5. Americká herečka Eva Mendes se po dlouhé době objevila na veřejnosti. Vypadá skvostně!