Vypuďte potkana z Vašeho příbytku!

Pasti na potkany jsou výborným řešením, jak se zbavit potkana.
📷
Další 1 fotografie v galerii
 Mazlíčci 
21. ledna 2017 20:48 / Shutterstock
  1   0
Myš domácí a potkan jsou nejčastějšími hlodavci, kteří se pokoušejí dostat do našich příbytků. Nejlogičtějším způsobem obrany proti hlodavcům je prevence, čili zamezení v proniknutí do domu.

Krysy jsou u nás již poměrně vzácné, protože je vytlačili potkani, kteří jsou mnohem odolnější, silnější a přizpůsobivější. Způsob hubení obou těchto škůdců je stejný. Zbavit se potkanů bývá celkem problém, protože se velmi rychle množí, jsou velmi odolní a chytří.

Potkana lze zabít těmito způsoby:

použití pastí – jednoduchá metoda jak zabít potkana je chytit ho do pasti. Jako návnadu na potkany je nejlepší použít chlebovou kůrku opečenou na slanině ( výrazně voní, a v pasti dobře drží) ale s úspěchem lze použít téměř jakékoli jídlo ( sýr, salám,…)

Výhody: potkan se chytí téměř 100%. Past ho zabije rychle a bezbolestně, nemusíte po domě rozmisťovat jedovaté nástrahy.

Nevýhody: Potkany jsou velmi chytří, a když uvidí, že past jednoho z nich zabila, další už do pasti nikdy nevleze! Proto je tato metoda vhodná pouze domů nebo do sklepa, kam vám vběhl pouze jeden potkan.

Použití jedů – asi nejúčinnější metoda likvidace potkanů.
Výhody: malá pracnost, velmi jednoduchá aplikace, vysoká účinnost

Nevýhody: může se stát, že potkan uhyne někde za obložením, a potom vám bude doma smrdět, ale při použití samoobslužných sáčků Liquid Bag Aroma, nebo gelu Liquid Gel Rat výrobce udává, že myš před smrtí cítí pocit dušnosti, a vylézá uhynout na volné prostranství. Potkan je velmi chytrý a když vidí něco neznámého, nechá te nejprve ochutnat nějakého mladšího jedince, a teprve když se mu nic nestane, sežerou nástrahu i ostatní. Proto u některých prodávaných nástrah působí až po několika dnech po sežrání.

Potkana lze vypudit těmito způsoby:

Pomocí elektronických plašičů - plašiče a odhaněče potkanů fungují na principu ultrazvuku. Nejlepší jsou ty, které nepravidelně střídají vysílané frekvence, čímž se minimalizuje možnost, že by si potkan na zvuk zvykl a přestal mu vadit.
Výhody: malá pracnost, plašič zvířata nezabije, ochrání chatu i když tam nejste

Nevýhody: potkan je extrémně odolné a přizpůsobivé zvíře, může se stát, že si na zvuk plašiče po nějaké době zvykne, a vrátí se, u plašičů s nepravidelně vysílanými frekvencemi se to však stává velmi zřídka.

📷
1
fotografie
Marie Popelková | inStory.cz
Kam dál?
Jak přepravovat psa v autě
Chov morčat
Dopřejte svým psím mazlíčkům vánočního cukroví. Máme pro Vás tipy na recepty.
Komentáře
Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

tech

Dávno zapomenutá sovětská technologie nyní může pomoci Číně s přistáním na Měsíci

Věda & Vesmír

Velikonoční ostrov přitahuje vědce z celého světa. Skrývá totiž jedno z největších tajemství lidstva

Bydlení

Zdroj tepla je dobré vybírat i s ohledem na typ domu