Chcete se pustit do sázení dýní? Máme pro vás tipy pro pěstování

 Zahrada 
30. července 2017 11:43 / Marie Popelková
  0   0
📷
3 fotografie v galerii
Jak dosáhnout bohaté úrody dýní! internet
Pokud se chcete pustit do sázení dýní, měli byste si předem přečíst pár tipů, jak na to. Dobrá úroda je základem pro to, abyste se mohli těšit z dýňových polévek, koláčů a dalších pochoutek.

Dýním se daří nejlépe, pokud jejich semínka zasadíte přímo do půdy. Vyrostou vám ale, i když je položíte na hromadu hlíny. Měli byste pro ně vybrat místo, na které svítí slunce celý den. Snažte se vyhledat druhy, které jsou odolné vůči moučnatce neboli padlí révovému, které představuje velký problém, co se týče onemocnění rostlin.

Dopřejte jim dostatek prostoru. Některé druhy dorůstají velkých rozměrů, proto semínka saďte nejméně metr od sebe. I menší druhy ale potřebují k životu alespoň padesát centimetrů čtverečních prostoru. Přečtěte si informace na obalu semínek, abyste se ujistili, že vybíráte druh, na který máte na zahradě dostatek místa.

Udržujte místo, kde rostou dýně, bez plevele, aby s ním nemusely soupeřit o živiny a vodu. Také to napomůže lepší cirkulaci vzduchu, a tím pádem menší pravděpodobnosti onemocnění rostliny.

Když se formují květy a plody, dýně potřebují spoustu vody. Pokud neprší, zalejte je pořádně alespoň jednou týdně. Většina druhů dorůstá do velikosti vhodné pro sklizeň po devadesáti až stech dnech. Dýně je připravená ke sklizni, když má sytou barvu a stonek začíná usychat.

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Soud rozhodl: Manželka De Nira nedostane polovinu jeho majetku. Rozvod by ho zruinoval

Styl

Detoxikační náplasti na nohy mohou vyvolat alergickou reakci. Neexistuje navíc důkaz, proč by měly fungovat

Dům a zahrada

Jak si ochočit morče a naučit ho slyšet na jméno

Zavřít reklamu