Vyzkoušejte barvení velikonočních vajíček pěnou na holení!

Vyrobte si kouzelnou velikonoční dekoraci
📷
Další 2 fotografie v galerii
 Dílna 
06. března 2017 12:31 / https://www.yahoo.com/
  321   13
Do Velikonoc nám sice ještě chvilka zbývá, ale proč už se na ně pomalu nezačít připravovat? Držíte tradice a stále rozdáváte koledníkům vlastnoručně namalovaná vajíčka nebo prostě chcete mít jen velikonoční výzdobu? Zde je skvělý tip!

Před samotným malováním není nutná žádná speciální příprava. Budeme potřebovat akorát vajíčka, pěnu na holení a potravinové barvivo. Dejte si pozor, abyste koupili tekuté barvivo a také, abyste místo pěny nekoupili gel. Nakonec ještě potřebujeme něco, v čem vajíčka obarvíme. Ideální je skleněná zapékací mísa nebo nějaká větší skleněná miska.

Nejdříve dostaňte vnitřek vajíčka ze skořápky tak, že uděláte na špičce i vespod dírky, do jedné budete foukat a z druhé vyteče žloutek a bílek. Ty můžete pak využít v kuchyni.

Následně nastříkejte pěnu na holení na dno misky, aby se vytvořila vrstva asi o 3 centimetrech. Pak na ni nakapejte několik teček potravinového barviva. Nepoužívejte více než 4 různé barvy. Mohly by se pak slít v nepěknou hnědou. Potom barvy trochu promíchejte špejlí nebo párátkem.

Nakonec kutálejte skořápku v rovné linii přes barvu. Pak nechte 5-10 minut pěnu uschnout. Potom vezměte papírový kapesník nebo ubrousek a jemně skořápku očistěte a máme hotovo!

Marie Popelková | inStory.cz
Komentáře
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Cestování

Božsky krásná místa v Itálii, kde zažijete nezapomenutelnou dovolenou

Věda & Vesmír

Události kolem UFO v Roswellu z roku 1947 nebyly dosud vysvětleny

Bydlení

Jak vybrat dřevěnou podlahu, aby vám dělala parádu a dobře sloužila

Zavřít reklamu