Co do kuchyně místo obkladů?

 Dům 
25. února 2017 21:02 / Marie Popelková
  2
📷
2 fotografie v galerii
Stěna za kuchyňskou linkou musí být odolná vůči znečištěním od olejů, výparům z vaření a také skvrnám.  Shutterstock
Při zařizování nové kuchyňské sestavy věnujte pozornost i úzkému pásu stěny mezi deskou a horními skříňkami. 

Pořizujete si novou kuchyň nebo se chystáte oživit stávají, která vám slouží už řadu let? Pak na světlo dne přijde určitě i otázka, čím obložit prostor za kuchyňskou linkou mezi spodními a horními skříňkami. Zvolený materiál musí samozřejmě něco vydržet, snadno se udržovat a také skvěle vypadat.

Omyvatelná malba

Jedná se o velmi levné řešení prostoru za kuchyňskou linkou, které má navíc nespornou výhodu – nejedná se o nijak složité řešení a jeho provedení hravě zvládnete sami. Dalším plusem pak je nepřeberný výběr barev, které si můžete nechat namíchat přesně dle vašich představ. Pokud jste navíc kreativně zdatní, jistě nezůstanete u jednotné výmalby a zvládnete si vykouzlit i nějaký zajímavý motiv.

Nechte si protáhnout pracovní desku

Vaše kuchyň bude velmi působit velmi moderně, pokud si necháte protáhnout pracovní desku a využijete ji zároveň jako obklad. Nejedná se sice o levnější řešení než je použití klasických obkladů, ale je velmi designové a praktické zároveň. Údržba takové plochy je totiž díky absenci spár zcela bezproblémová. Dejte si však pozor na povrchovou úpravu desky a vhodnost jejího umístění za sporák, problém nastává především u dřevěných materiálů, které by se mohli popálit od plamene na plynových hořácích.

Magnetická barva

Na stěnu pak pomocí magnetek můžete umístit třeba recepty nebo vzkazy. Barva je omyvatelná, takže si na ni můžete vy nebo vaše děti i něco namalovat.

Z kompaktních celoplošných materiálů můžete zvolit sklo – na výběr jsou různé barvy, v moderní kuchyni vynikne barevné kalné či mléčné tvrzené sklo. Do moderních kuchyní se skvěle hodí také MDF desky v povrchové úpravě laminací. Škála barev je téměř neomezená, efektní bude deska ve vysokém lesku. 

Do moderních kuchyní, od nichž vyžadujete minimalistický vzhled, se skvěle hodí stěrky. A nejen do minimalistického interiéru, pokud má být váš byt v industriálním vzhledu, dokážou stěrky skvěle imintovat beton, se kterým dnes tak rádi pracují architekti. Materiál je to celistvý, nemusíte řešit žádné spáry. Na výběr je z bezpočtu barev, protože stěrky lze probarvit v podstatě v neomezeném odstínu.

Reklama
Nejčtenější články
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Denisa Nesvačilová vytasila svoje dlouhé nohy v pánském časopise, zatímco opilá Vignerová vykasala sukni

Styl

Stres je skutečně vyčerpávající pro mysl i tělo. Poradíme vám, jak se zbavit únavy z něj

Tech

Tenhle malý jaderný reaktor může změnit energetiku. Vyrobí energii pro třistatisícové město