Luxusní obojky ladí s páníčkem

 Mazlíčci 
04. října 2014 16:21 / redakce
  0
📷
1 fotografie v galerii
Pořiďte si stejný opasek, jako váš pes nosí obojek, budete dokonale in.  Hunter
Na všelijaké svetříky a pláštěnky pro choulostivé městské pejsky jsme si už zvykli. Dokonale oblečený ale může být i vzrostlý hafan, který žádný svetřík nenosí a nepotřebuje. Stačí vybrat některý z nádherných obojků a k němu nejen vodítko, ale i doplněk pro pána či paničku.

Samozřejmě že obojek musí vašemu minipsíkovi i velkému pesanovi především dobře padnout, nesmí ho dřít, talčit, příliš stahovat. Vodítko pak musí být dostatečně dlouhé, aby se pes od vás mohl trochu vzdálit a proběhnout se, zároveň ale musí jít zkrátit tak, aby se vám pohodlně drželo, když váš společník spořádaně kráčí vedle vaší nohy.

Obojky najdeme na trhu řetízkové, bavlněné, nylonové i kožené. Bavlněné z režného zpevněného plátna působí dobře, ale impregnace zmízí po pár procházkách v dešti a objek se pak může krouti i vytahovat. Pokud chcete látkový, jsou nylonové nejen praktičtější a trvanlivější, ale také nabídka barev a dekorů je nekonečná.

Nejkvalitnější jsou obojky kožené, zpravidla podšité měkkou plstí, aby psa nic netlačilo a neodíralo mu krk. Luxusní obojky z měkké nappa kůže nebo naopak z pevné sedlářské kůže luxusem trumfují obojky a vodítka z nejjemnější losí kůže. Ty nejkrásnější jsou jako skutečný šperk – ručně šité, mnohdy zdobené polodrahokamy nebo broušenými křišťálky Swarowski, pro rockery zase cvočky nejrůznějších tvarů, z barevně kombinovaných kůží, vyložené jménem psa...

Pro dokonalý soulad pak výrobci luxusních psích potřeb nabídnou k obojku a vodítku také opasek pro pána či široký pásek na dámský kabát, případně rockerský ocvočkovaný náramek – samozřejmě ve zcela stejném designu, jaký bude oblékat váš psí kamarád.
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Bitva o majetek Elvise Presleyho po smrti Lisy Marie začala. Priscilla už podala soudní žalobu

Styl

Láska na první pohled neexistuje. Jde pouze o fyzickou přitažlivost, říká nová studie

Dům a zahrada

Nezanedbejte říjnové práce na zahradě: Sázejte, uskladňujte a mulčujte