Trend roku 2014 – Vánoce v odstínech fialové

 Ostatní 
04. října 2014 21:50 / redakce
  0
📷
1 fotografie v galerii
Vánoce 2014 budou trendy ve fialové kombinaci white-coffee.cz
Vánoční trendy jsou představovány téměř rok předem, aby na ně výrobci ozdob a dekorací stačili zareagovat při plánování svých kolekcí. Nejinak tomu bylo i letos, a tak byly nové trendy a barvy pro rok 2014 představeny na vánočním veletrhu ve Frankfurtu nad Mohanem, který se konal již v lednu a únoru. Každoročně se barvou Vánoc stává jiná barva, letos si ale budeme moci dokonce vybrat, nebo obě ‚trendy‘ barvy kombinovat. I když se na první pohled dost liší, je to opravdu jenom zdání. Bílá a fialová totiž spolu báječně ladí.

Pokud se nám bílá barva zdá příliš studená, můžeme dát přednost druhému, fialovému trendu roku. Fialové tóny poněkud utlumí chladnou neosobnost bílé a snese kombinaci i s prakticky všemi odstíny zelené. Vskutku se jedná o velmi zajímavou kombinaci, která bude působit mimořádně luxusně na stromku i bytových dekoracích. Fialová patří i na adventní věnec a v obchodech letos najdeme ve světlejších i tmavších odstínech koule, baňky, zvonečky, řetězy i další drobnosti.

Neosobní chlad bílé snadno potlačí doplnění světlými pastelovými tóny. Nádherně působí v kombinaci s odstíny zelené, ideálně s mátovou nebo pistáciovou. Rozhodně „in“ bude letos ledový nádech ozdob, řetězů i věnců. Nejnovější trendy odsouvají do pozadí vánoční stálici červenou i oblíbenou modrou. Z kupovaných ozdob budou nadále hrát hlavní roli koule a baňky různých tvarů.

Jestliže nám ani jedna z hlavních trendových barev nevyhovuje, můžeme se přiklonit i k růžové, která symbolizuje mládí. Navíc působí pozitivně na lidskou psychiku, dodává pocit klidu, bezpečí a uvolnění. V těsném závěsu za ní pak bude ještě oranžová, jež skvěle ladí s přírodními tóny hnědé, zlatavé, ale i zelené.
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Tereza Maxová ukázala fešného syna Tobiase. Slavná modelka mu pomáhá do světa modelingu

Styl

Cotardův syndrom: Existují lidé, kteří věří, že jim v těle neproudí krev nebo chybí orgány a cítí...

Tech

Čína uprostřed občanských nepokojů znovu chrastí zbraněmi. Má nové ponorkové střely, které doletí až...