Trendy domácího textilu 2015/16

 Dům 
04. října 2014 23:22 / redakce
  0
📷
1 fotografie v galerii
Potisky s netradičními motivy zpracované technologiemi 21. století najdeme na oblečení i na textliích pro domácnost. heimtextil.messefrankfurt.com
Světoví výrobci a designéři textilií pro domácnost každoročně představují nové trendy pro příští dva roky na veletrhu Heimtextil ve Franfurtu nad Mohanem. V příštích dvou letech budeme své domovy převlékat dle hlavního tématu Experience neboli Zkušenost.

Proměna bytu pomocí textilí je nenáročná, nemusí nás ani stát nehorázné peníze a přitom nové závěsy, polštářky, kobereček a ubrus vytvoří v interiéru úplně novou atmosféru. Můžeme se držet módních trendů, ostatně málokdo jim odolá, když si půjde nové textilní doplňky do obchodu vybrat. Platí zásada: jeden a dost. Mixovat trendy se nevyplácí, byt by působil chaoticky.

Pod hlavním tématem Experience – Zkušenost se krývají čtyři směry, které budou v letech 2015 a 16 udávat směr: Sensory – Smyslovost, Mixology – Promíchanost, Discovery – Objev a Memory – Paměť.

Sensory vyjadřuje vzrůstající potřebu člověka po intenzivním prožitku všech smyslů, intimním a osobním, křehkém a niterném, uklidňujícím i vzušujícím. Tvůrci tedy hledají spojení mezi vědou a smyslovým prožitkem. Jako s novinkou tak přicházejí třeba s materiálem, jehož barvy se proměňují v souvislosti s množstvím a zdroji světla.

Mixology navazuje na oblíbené ethno trendy předchozích let. Tentokrát jde a le nikoliv o čisté kulturní zdroje, ale o jejich směs doplněnou o zpracování technologiemi 21. století. 3D obrazy na textiliích tak vedle exotického ovoce v netypické barvě umísťují detaily objektů z recyklovaných materiálů, makrovýřezy zvířecích kůží a srsti, v typických ethno barvách září fototisk v ostrých až jedovatých barvách.

Discovery se zaměřuje na jedné straně na vesmír, na druhé na mikrokosmos. V designech najdeme právě tak mikroskopem zvětšené struktury měsíčních skal a meteoritů jako obrazy vzdálených galaxií a mlhovin. Patří sem i zajímavé potisky zdůrazňující kontrast světla a stínových figur či objektů. Memory vychází vstříc těn, kdo dávají přednost tradici. Tady se uplatňují přírodní vlákna – len, bavlna a vlna a designy, které nás vždy mile pohladí svou věčnou krásou – kostky, pruhy, květinové motivy realistické i stylizované.

Právě poslední vytyčený trend je důkazem, že designéři se neopájejí jen moderními materiály a technologiemi, ale nabídku textilí orientují na každého spotřebitele. Stačí se tedy jen zamyslet a použít to, co pro vás v daný okamžik vytvoří to pravé kouzlo domova.

Víc už toho není

Reklama
Nejčtenější články
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Hollywoodský glamour: Odhalení módních trendů celebrit

Styl

Pět věcí, které ženám ničí orgasmus. Prostě se jich zbavte

Tech

I detektor lži se dá podvést. Víte, jak funguje, a dokázali byste ho obelhat?