Trendy domácího textilu 2015/16

Potisky s netradičními motivy zpracované technologiemi 21. století najdeme na oblečení i na textliích pro domácnost.
 Dům 
04. října 2014 23:22 / heimtextil.messefrankfurt.com
  0   0
Světoví výrobci a designéři textilií pro domácnost každoročně představují nové trendy pro příští dva roky na veletrhu Heimtextil ve Franfurtu nad Mohanem. V příštích dvou letech budeme své domovy převlékat dle hlavního tématu Experience neboli Zkušenost.

Proměna bytu pomocí textilí je nenáročná, nemusí nás ani stát nehorázné peníze a přitom nové závěsy, polštářky, kobereček a ubrus vytvoří v interiéru úplně novou atmosféru. Můžeme se držet módních trendů, ostatně málokdo jim odolá, když si půjde nové textilní doplňky do obchodu vybrat. Platí zásada: jeden a dost. Mixovat trendy se nevyplácí, byt by působil chaoticky.

Pod hlavním tématem Experience – Zkušenost se krývají čtyři směry, které budou v letech 2015 a 16 udávat směr: Sensory – Smyslovost, Mixology – Promíchanost, Discovery – Objev a Memory – Paměť.

Sensory vyjadřuje vzrůstající potřebu člověka po intenzivním prožitku všech smyslů, intimním a osobním, křehkém a niterném, uklidňujícím i vzušujícím. Tvůrci tedy hledají spojení mezi vědou a smyslovým prožitkem. Jako s novinkou tak přicházejí třeba s materiálem, jehož barvy se proměňují v souvislosti s množstvím a zdroji světla.

Mixology navazuje na oblíbené ethno trendy předchozích let. Tentokrát jde a le nikoliv o čisté kulturní zdroje, ale o jejich směs doplněnou o zpracování technologiemi 21. století. 3D obrazy na textiliích tak vedle exotického ovoce v netypické barvě umísťují detaily objektů z recyklovaných materiálů, makrovýřezy zvířecích kůží a srsti, v typických ethno barvách září fototisk v ostrých až jedovatých barvách.

Discovery se zaměřuje na jedné straně na vesmír, na druhé na mikrokosmos. V designech najdeme právě tak mikroskopem zvětšené struktury měsíčních skal a meteoritů jako obrazy vzdálených galaxií a mlhovin. Patří sem i zajímavé potisky zdůrazňující kontrast světla a stínových figur či objektů. Memory vychází vstříc těn, kdo dávají přednost tradici. Tady se uplatňují přírodní vlákna – len, bavlna a vlna a designy, které nás vždy mile pohladí svou věčnou krásou – kostky, pruhy, květinové motivy realistické i stylizované.

Právě poslední vytyčený trend je důkazem, že designéři se neopájejí jen moderními materiály a technologiemi, ale nabídku textilí orientují na každého spotřebitele. Stačí se tedy jen zamyslet a použít to, co pro vás v daný okamžik vytvoří to pravé kouzlo domova.
◼ redakce hobby / inStory.cz
Kam dál?
Po zamrzlém chodníčku aneb Sypat, či nesypat?
Pořiďte si domů pokojové šplhouny! Co budete kupovat?
Inteligentní pračka? Zapnete ji na dálku přes mobil!
Komentáře

Víc už toho není

Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Cestování

Polský poloostrov Hel: Pohodové koupání i surfování v ráji cyklistů

Věda & Vesmír

Rodí se přelomová pomůcka pro všechny houbaře

Bydlení

Využijte léto k renovaci radiátorů. Budou opět vypadat jako nové