Zloději útočí převážně v noci. Jak ochránit dům i za tmy?
Veřejné osvětlení před domem neustále nefunguje a obáváte se nečekané akce vandalů, kteří se vám chystají posprejovat fasádu? V horším případě vás může čekat nájezd zlodějů, kteří mají v plánu vybílit celý dům. Kamery s nočním viděním jsou schopné využít neviditelného infračerveného světla a snímat záznam i v naprosté tmě, aniž by potřebným osvětlením rušily obyvatele.
Většina bezpečnostních kamer zabere plochu až do padesáti metrů. Řada kamer navíc zajistí křišťálově čistý obraz, ze kterého můžete rozeznat i obličej snímané osoby. Pokud chcete pouze snímat vstupní branku, bohatě postačí zorný úhel do 80°. Jestli však chcete zabírat větší prostranství, poohlédněte se po kameře se zorným úhlem přes 150°. Dle typu můžete mít kameru zapojenou pomocí kabelu, ale fungovat může i díky bateriím.
Myslete také na to, že bezpečnostní kamera musí snést déšť a vlhkost, v opačném případě vás může systém upozornit na chyby a následně je dost pravděpodobné, že se budete muset s nahráváním zcela rozloučit. Za profesionálnější kameru můžete zaplatit až několik tisíc korun. Pořídit však můžete i za zhruba tisíc korun.
Pokud se rozhodnete pro kameru pořizující záznam, která snímá i veřejné prostranství, je nutné navštívit úřad a kameru zaregistrovat. Stále je totiž nutné respektovat zákon o ochraně osobních údajů. Zároveň nesmíte zapomenout umístit na viditelném místě tabulku, která oznamuje, že prostor je zaznamenáván kamerami. I taková maličkost může případné zloděje odradit.