Líbí se vám kožené sedačky? Než ji koupíte, zvažte všechna pro a proti

Kožená sedačka působí velmi luxusně
📷
Další 2 fotografie v galerii
 Dům 
29. listopadu 2017 07:34 / Internet
  0   0
Líbí se vám kožené sedačky a rádi byste si nějakou pořídili domů? Než se ale rozjedete do obchodu, zvažte všechna pro a proti, ať si potom náhodou nevyčítáte špatný nákup!

Největšími výhodami kožených sedaček jsou odolnost, nenáročná údržba a dlouhá životnost. Musíte však počítat s vyšší pořizovací cenou, takže si dvakrát dobře zvažte, jestli se vám taková investice vyplatí a nebude to zbytečný výdaj.

Kožené sedačky jsou také hygienicky nezávadné a vypadají velmi luxusně. Vašemu bytu nebo domu dají elegantní šmrnc, navíc je můžete sladit i s vhodnými doplňky a maličkostmi. Mezi lidmi se tradují různé fámy o kožených sedačkách. Nesmíte ale věřit všemu, co uslyšíte!

Jednou z oblíbených fám je to, že se člověk bude na kožené sedačce potit a nepříjemně lepit. Pokud si ale pořídíte sedačku z pravé kůže u renomovaného výrobce, ničeho takového se bát nemusíte. Neprodyšnost se týká pouze sedacích souprav z umělých eko kůží. Nakoupíte je sice za nižší cenu, ale potom s nimi budete mít problémy. Naopak u kvalitních sedaček z pravé kůže se používá prvotřídní barvivo, takže povrch dýchá a ani po delší době se nezačne loupat.

Přestože může mít kůže známky přírodních defektů nebo různé jizvy i jinou hustotu vláken, svědčí to o pravosti materiálu a zvýrazňuje to estetický dojem. Kožené sedačky se nabízejí v různých kategoriích, které vypovídají o kvalitě materiálu. Zároveň pak určují i cenu. Velmi kvalitní kůži není vhodné používat do domácností s dětmi nebo zvířecími mazlíčky. Zaplatíte za ni totiž moc peněz, přitom vám ji třeba pes nebo kočka, ale i ratolest může v nestřeženém okamžiku jednoduše poškodit.

Kromě vysoké ceny patří mezi nevýhody například to, že na koženou sedačku neexistuje kožený potah. Některé materiály na ní navíc mohou nechat skvrny, což se týká například riflí. Navíc vzhled přírodního materiálu bude časem stárnout. Vše si ale musíte zvážit sami! O srovnání mezi koženou a látkovou sedačkou jsme psali zde.

Marie Popelková | inStory.cz
Komentáře
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Cestování

Zapomenutý kout Evropy a cíl pro turisty, kteří hledají skutečné zážitky

Věda & Vesmír

Meteority na Zemi před miliony let nepadaly tak, jak jsme si dosud mysleli

Bydlení

Jak opravit starý dřevěný nebo drátěný plot

Zavřít reklamu