Nad čím přemýšlet jako vlastník mazlíčka, než podepíšete smlouvu o pronájmu
Chcete vědět, jestli je váš chlupatý nebo šupinatý kamarád opravdu vítaný? Položte si následující otázky.
Jaké druhy omezení v bytě platí?
Některé budovy mají zavedené omezení týkající se mazlíčků na základě velikosti. To znamená, že jsou například povolení psi do deseti kilogramů váhy. Jiná omezení se mohou týkat plemen, která jsou považována za “agresivní”, jako je například pitbull nebo rottweiler. Kromě psů majitelé bytu limitují také umisťování velkých akvárií kvůli možnosti poškození vodou, kdyby se objevila nějaká vada. Také se raději zeptejte, jestli je nějak omezen počet mazlíčků, které lze v bytě chovat.
Čekají nás nějaké výdaje?
Při nedodržení nařízení spojených s mazlíčky se může stát, že zaplatíte pokutu. Jestli chcete při stěhování dostat zpátky celou zálohu, ujistěte se, že odstraníte všechny stopy po vašem čtyřnohém kamarádovi. Vyčistěte koberce, skvrny a zbavte se všech chlupů.
Je tento prostor vhodný pro mého mazlíčka?
Když už jste zjistili, jestli si s sebou mazlíčka do bytu můžete přivést, je ještě důležité promyslet, zda je pro něj vhodný. Zvládne můj pes vyšlapat schody nebo se svést výtahem? Máme někde místo na kočičí záchod? To, že jsou mazlíčci povolení, ještě neznamená, že je pro ně prostor vhodný.
Jaké úpravy je možné provést?
Zeptejte se, zda můžete interiér upravit tak, abyste pobyt v něm zpříjemnili vašemu mazlíčkovi. Kočky mají rády škrabadla a pelíšky na vyvýšených místech. Pokud máte dřevěné podlahy, přidejte koberce nebo koberečky, aby mělo zvíře kde odpočívat. Taky jim to nebude klouzat a podlaha se neponičí od drápků. V případě, že máte zahradu, musíte s mazlíčky počítat i v ní.