Super nápady, jak využít v domácnosti obyčejný cukr

Cukr překvapivě nemusíte využívat jen ke slazení
📷
Další 4 fotografie v galerii
 Ostatní 
04. srpna 2019 09:39 / Shutterstock
  5   0
Jak využít v domácnosti cukr? Překvapivě to nemusí být jen ke slazení. Nabízíme vám několik tipů, na co se vám cukr může hodit. Co si z něj třeba připravit domácí peeling nebo past na otravné mouchy?

Klasický bílý cukr by neměl mít zásadní místo v našich jídelníčcích. Našemu tělu nenabízí žádnou výživu, spíše naopak. Důvodů, proč spotřebu bílého cukru omezit, je opravdu mnoho, ale v některých případech bychom mu přece jen měli dát šanci. 

Cukr jako lék

Cukr někdy může zastoupit roli léčiva, a to hned v několika případech.

  • Spálili jste si jazyk od velmi horkého jídla či nápoje nebo jste neodolali extra pálivému pokrmu? V tom případě si nechte malou lžičku nebo kostku cukru rozpustit v ústech. Díky tomuto malému triku se bolest rychle zmírní.
  • Cucání cukru se doporučuje na zmírnění škytavky.  
  • Cukr můžete díky jeho antibakteriálním účinkem použít také při ošetření drobných ranek. Pokud jste se například pořezali, poškozené místo opláchněte, na ránu nasypte trochu cukru a převažte ji nebo přelepte leukoplastí.

Úžasný peeling

Krystalky cukru jsou dokonalou ingrediencí pro přípravu domácích peelingů. Smíchejte trochu krystalového cukru, olivového oleje a medu a máte hotový účinný a zároveň šetrný peeling na rty. Cukr si díky své konzistenci poradí i se suchou pokožkou celého těla. Dokonale odstraní odumřelé buňky kůže a pokožku vyhladí. Směs cukru s trochou citronové šťávy zase zabojuje proti černým tečkám.

Dokonalý čistič

  • Máte velmi špinavé ruce a nejdou pořádně umýt? Vytvořte pastu z cukru a trochy olivového oleje a tu využijte jako čistící prostředek.
  • Cukr si poradí i se skvrnami od trávy. Kaši z cukru a vody naneste přímo na skvrnu na oblečení, trochu zapracujte a nechte působit alespoň 1 až 2 hodiny. Následně oblečení vyperte jako obvykle a hotovo.

Výživa pro květiny

Možná jste ani netušili, že s pomocí cukru můžete efektivně prodloužit životnost řezaných květin ve váze. Do jednoho litru vlažné vody přidejte 2 až 3 lžičky cukru a 1 až 2 lžíce octa. Směs promíchejte, aby se cukr rozpustil a můžete ji nalít do vázy s rozkvetlými rostlinami. Zatímco cukr květiny vyživí, ocet zabrání množení bakterií.

Past na mouchy

Cukr je velmi účinný pomocník v boji proti obtížnému hmyzu. Smíchejte vodu s cukrem v poměru 1: 1 a ze směsi uvařte sirup. Ten nalejte do mělké keramické misky. Tuto past umístěte tam, kam potřebujete. Nebo to zkuste jinak. Do sirupu namočte pás z papíru na pečení a ten někam zavěste, například na verandu. Tímto způsobem si vyrobíte šikovný domácí lapač hmyzu. Vyrobte si za pár minut past na komáry. Jak na to se dočtete zde.

Monika Thomsonová | inStory.cz
Komentáře
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Cestování

Zapomenutý kout Evropy a cíl pro turisty, kteří hledají skutečné zážitky

Věda & Vesmír

Meteority na Zemi před miliony let nepadaly tak, jak jsme si dosud mysleli

Bydlení

Jak opravit starý dřevěný nebo drátěný plot

Zavřít reklamu