Trápí Vás bolesti kloubů? Máme pro Vás babské rady.

 Ostatní 
16. listopadu 2016 21:13 / Marie Popelková
  0
📷
3 fotografie v galerii
Mezi nejběžnější druhy onemocnění patří artróza, artritida a osteoporóza. Internet
Trpíte bolestmi kloubů? Bolesti kloubů patří v dnešní době mezi nejčastější problémy, které trápí mnoho lidí a to bez ohledu na věk.

Každá bolest umí potrápit. O to více, pokud se opakuje, nebo vás trápí chronicky. Mezi takové druhy patří i bolesti kostí a kloubů. 

Asi nikoho, kdo čte tyto řádky, nepřekvapí, že bolavé klouby se již od dávných dob léčily různými léčivými koupelemi. Vezměte si po sto gramech jehličí jalovce, jehličí borovice, ovesné slámy, mateřídoušky, oddenků puškvorce a vrbové kůry. Přidejte padesát gramů tymiánu a vše pečlivě promíchejte. Odeberete čtvrtinu směsi, zalijete ji pěti litry vody a dvě hodiny povaříte na malém plameni. Poté ji přelijete do vany a tu naplníte do poloviny horkou vodou. Tuto koupel využívejte obden a během koupání masírujte bolestivá místa. Doba léčby by měla být kolem měsíce. Můžete využívat i některé suroviny ze směsi samostatně. Jedna léčivá lázeň se dá připravit jen z borovicových jehliček a šišek namíchaných v libovolném poměru. Přibližně půl kila „borovičí“ nasypete do hrnce, zalijete dvěma litry studené vody, pomalu uvedete do varu a poté vaříte přibližně čtvrt hodinku. Přecezenou tekutinu nalijete do koupele. Druhá koupel zase využívá vlastností ovsa. Budete potřebovat přibližně kilogram ovesné slámy, zalijete je čtyřmi litry teplé vody a odložíte na tři hodiny. Poté vše uvedete do varu a pod pokličkou na malém plaménku vaříte půl hodiny. No a pak samozřejmě přecezenou tekutinu nalijete do koupele. Léčivé lázně z ovsa a šišek s jehličím můžete používat libovolně, podle toho, jak vás to zrovna trápí.

Čaj z březového listí

Bolavým kloubům pomozte čajem z mladého březového listí. Vypravte se na něj nejlépe koncem května a začátkem června, natrhejte si zásobu mladých lístků a ve stínu je usušte. Uložte na suchém místě, nejlépe v plátěném sáčku. A pak se už můžete směle pustit do přípravy léčivého čaje: každý večer vložte do čtvrtlitrového hrnku osm usušených březových listů, spařte je horkou vodou a patnáct minut louhujte. Poté přeceďte a těsně před spaním vypijte. Když budete mít dostatečnou výdrž a budete čaj popíjet pravidelně, dočkáte se úlevy od bolesti. Ale pozor, nepřehánějte to s dávkou listí! Dáte-li totiž listů do hrnku víc než osm, bude čaj příliš hořký.

Zázrak jménem kostival

Už samotný název prozrazuje, že bylina je určena na hojení kostí a kloubů. Čerstvé lístky najemno nasekejte a vsypte do menší nádobky s hermetickým uzavíráním. Tu až po vrch naplňte slunečnicovým nebo panenským olivovým olejem. Přidejte pár kapek rozmarýnové esence a po dobu dvou týdnů uskladněte na slunném místě. Scezeným olejem si pak potírejte bolavé místa. 

Reklama
Nejčtenější články
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Móda a kultura: Jak kulturní rozmanitost ovlivňuje módní trendy?

Styl

Umělé řasy jsou dávno out. Podpořte své vlastní řasy k růstu pomocí ricinového oleje a vitamín E

Tech

Nejlepší funkce chytrých hodinek, které musíte vyzkoušet