Nejchutnější lískooříšková pomazánka! Zdravá a přitom tak skvělá!

 Ostatní 
01. listopadu 2016 07:38 / Ema Maxová
  3
📷
4 fotografie v galerii
Lískooříšková pomazánka je tak skvělá, že už kupovanou nikdy nebudete chtít.  Shutterstock
Máme pro vás tip na skvělou sladkou pomazánku plnou ořechů, kterou si zamilujete! Na kupované ořechové pomazánky navždy zapomeňte, většina z nich neviděla ořechy ani z vlaku a navíc jsou plné cukru a palmového tuku! Tahle chutná pomazánka je opravdu z ořechů a chutná báječně.

Lískové oříšky obsahují velké množství mononasycených tuků, které pozitivně působí na hladinu LDL, cholesterol a cukr v krvi. Mimo toho však lískové oříšky velice významně působí pozitivně na oči, cukrovku druhého typu a stařeckou demenci. Lískové oříšky jsou také skvělým zdrojem proteinů, vitaminu B1, B6 a minerálů. Tak z nich uděláme něco úžasného.

Ingredience na lískooříškovou pomazánku

  • 420 g (asi 3 hrnky) lískových ořechů
  • 100 g (asi 2/3 hrnku) kvalitní čokolády bez cukru (koupíte v prodejnách zdravé výživy, supermarketech v sekci "dia")
  • 1 - 2 lžíce rozpuštěného kokosového oleje
  • pár kapek čokoládové stévie (pokud dáváte přednost méně sladké verzi, nemusíte přidávat sladidlo, případně můžete použít med, nebo jiné přírodní sladidlo, jako třeba kokosový cukr nebo postačí i klasický třtinový.
  • Plus potřebujete opravdu výkonný mixér! 

Postup

Lískové ořechy lehce opražíme na pánvi nebo v troubě a rozmixujeme. Pokud si chcete usnadnit práci, kupte je již namleté. Ve výkonném mixéru s přestávkami mixujeme rozemleté ořechy s kokosovým olejem, až se nám začne tvořit lískooříškové máslo. Čokoládu rozehřejeme ve vodní lázni a přilijeme k lískooříškovému máslu, dochutíme pár kapkami čokoládové stévie nebo sladidlem, které jsme vybrali. Mixujeme, mixujeme a mixujeme dokud se všechny ingredience dokonale nepropojí. Hotovou ořechovou pomazánku skladujeme nejlépe v uzavíratelné skleněné nádobě. Nemusí být nutně v lednici. Trvanlivost této domácí pochoutky je cca jeden měsíc.

Ořechovou pomázánku můžete mazat na pečivo, přidávat do bílého jogurtu, na palačinky či fitness lívanečky, mazat na nakrájené jablíčko... Prostě na co máte zrovna chuť! 

Reklama
Nejčtenější články
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Tereza Maxová ukázala fešného syna Tobiase. Slavná modelka mu pomáhá do světa modelingu

Styl

Cotardův syndrom: Existují lidé, kteří věří, že jim v těle neproudí krev nebo chybí orgány a cítí...

Tech

Čína uprostřed občanských nepokojů znovu chrastí zbraněmi. Má nové ponorkové střely, které doletí až...