Jak zvládnout cestu na dovolenou, když jedete autem

 Ostatní 
31. července 2017 07:36 / Bronislava Silná
  0
📷
1 fotografie v galerii
Přestávka při řízení vám dodá elán k další cestě. Shutterstock
V těchto letních měsících mnoho řidičů stojí před rozhodnutím vyrazit na dovolenou. Každý má nějaký fígl, který pomáhá zvládnout velkou porci kilometrů. Máme některá doporučení, na která byste neměli zapomenout.

Odjíždějte dobře vyspaní

Mnoho rodin do poslední chvíle balí zavazadla a ani řidič či řidička nemají prostor k pořádnému spánku. To je samozřejmě základní chyba, která se může velmi vymstít. Nechte zbytek rodiny klidně balit, ale pokud řídíte, odpočiňte si.

Dělejte pravidelné, ale krátké přestávky

Během cesty si stanovte interval, po kterém bezpodmínečně zastavte, dojděte si na toaletu, rozhýbejte se. Klidně si zacvičte. Dejte si kávu. Pokud máte před sebou dlouhou cestu, nebude vůbec vadit, pokud si každé dvě až tři hodiny dáte 15 minut přestávky. Nedělejte ale přestávky zbytečně dlouhé. Cesta by se protáhla a ve výsledku byste byli více unavení.

Dodržujte pitný režim

Je dobře, pokud během jízdy popíjíte vodu. Příjem tekutin udržuje tělo v pohotovosti a pomáhá čelit únavě. Ačkoliv sladké škodí našemu zdraví, při dlouhé cestě se dá příjem sladkých limonád tolerovat, neboť se tím dodává i rychlá energie. Ještě lepší je, pokud pijete obyčejnou vodu a pro příjem cukrů máte k dispozici čerstvé ovoce.

Mějte v záloze energetický drink

Někdy se může stát, že vás během řízení přepadne velká únava a vy nemůžete právě zastavit. Ať už stojíte v koloně nebo se nacházíte na úseku zúžení a musíte jet stále vpřed, může se hodit mít k dispozici energetický nápoj s obsahem kofeinu, taurinu a dalších složek, které pomáhají bojovat proti únavě. Pomáhají také různé pálivé žvýkačky či pastilky. Mějte vše připravené v kabině vozu.

Když je nejhůř zastavte

Pokud už nepůjde věc řešit jinak, nestyďte se zastavit a chvíli se prospat. I když třeba nejste typ, kterého osvěží půl hodiny spánku, pokud si zdřímnete, přece jen získáte dost sil zvládnout bezpečně dojezd, což je nejdůležitější.

Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Kate Middleton prozradila, jak si udržuje postavu a přidala i tip na salát z vodního melounu

Styl

Proč je s přibývajícím věkem tak těžké zhubnout? Začíná to už ve třiceti a existuje pro to několik...

Dům a zahrada

Lesní jahody lze pěstovat i na balkoně. V kvalitní půdě s mírně kyselým pH vám porostou dokonce lépe...