Nepodceňujte pokousání od psa! Raději zajděte k lékaři!

Doktor vám pravděpodobně předepíše antibiotika.
📷
Další 2 fotografie v galerii
 Mazlíčci 
09. srpna 2017 12:48 / Internet
  0   0
V žádném případě neberte pokousání na lehkou váhu! V ústech psa se totiž nachází řada bakterií, které se velmi rychle rozšíří a mohou zadělat na pořádný problém! Riziko hrozí ve větší míře osobám s poruchami imunity! Rychle by měli jednat například lidé s cukrovkou či s cévním onemocněním!

Pokud vás pokouše cizí pes, který volně běhá po ulici a na obzoru není jeho páníček, tak bezprostředně kontaktujte policii a za jejich pomoci se snažte zjistit totožnost psa a majitele. Důležité je zjistit, zda je pes řádně očkován. Hlavní je ránu, co nejdříve ošetřit. Pokud krvácí, pokuste se o zastavení krvácení. Vyvarujte se zaškrcení rány, takový způsob použijte v případě, že máte silné tepenné krvácení.

Po zastavení krvácení je na řadě ošetření rány pomocí desinfekce a následné ovázání sterilním obvazem. Po základním ošetření vyhledejte lékaře. Poraněné části věnujte zvýšenou pozornost, negativním signálem je zarudnutí a zvýšená teplota v okolí rány, hnis vytékajícím z poranění či ztráta pohyblivosti či citlivosti.

Doktor může v některých případech nasadit antibiotika nebo ránu namazat antibiotickou mastí. Při zákroku z rány odstraní zničené tkáně, kůži, krevní sraženiny a jiné cizí částečky, které jsou potenciálním zdrojem infekce. Případně, pokud došlo ke zhmoždění tkáně, ránu chirurgicky ošetří.

Pamatujte na to, že každé pokousání psem představuje riziko nákazy vzteklinou. V případě sebemenšího podezření na tuto závažnou nemoc lékař okamžitě zahájí léčbu, kterou přizpůsobí závažnosti situace.

Marie Popelková | inStory.cz
Komentáře
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Cestování

Zatoulejte se na krásná místa v Česku. Tady se vám bude obzvláště líbit

Věda & Vesmír

Toto není obrázek noční oblohy se spoustou hvězd. Jsou to aktivní supermasivní černé díry

Bydlení

Barvy světla hrají v interiéru zásadní roli. Některé naladí příjemnou atmosféru, jiné povzbudí k...

Zavřít reklamu