Nepodceňujte pokousání od psa! Raději zajděte k lékaři!

Doktor vám pravděpodobně předepíše antibiotika.
📷
Další 2 fotografie v galerii
 Mazlíčci 
09. srpna 2017 12:48 / Internet
  0   0
V žádném případě neberte pokousání na lehkou váhu! V ústech psa se totiž nachází řada bakterií, které se velmi rychle rozšíří a mohou zadělat na pořádný problém! Riziko hrozí ve větší míře osobám s poruchami imunity! Rychle by měli jednat například lidé s cukrovkou či s cévním onemocněním!

Pokud vás pokouše cizí pes, který volně běhá po ulici a na obzoru není jeho páníček, tak bezprostředně kontaktujte policii a za jejich pomoci se snažte zjistit totožnost psa a majitele. Důležité je zjistit, zda je pes řádně očkován. Hlavní je ránu, co nejdříve ošetřit. Pokud krvácí, pokuste se o zastavení krvácení. Vyvarujte se zaškrcení rány, takový způsob použijte v případě, že máte silné tepenné krvácení.

Po zastavení krvácení je na řadě ošetření rány pomocí desinfekce a následné ovázání sterilním obvazem. Po základním ošetření vyhledejte lékaře. Poraněné části věnujte zvýšenou pozornost, negativním signálem je zarudnutí a zvýšená teplota v okolí rány, hnis vytékajícím z poranění či ztráta pohyblivosti či citlivosti.

Doktor může v některých případech nasadit antibiotika nebo ránu namazat antibiotickou mastí. Při zákroku z rány odstraní zničené tkáně, kůži, krevní sraženiny a jiné cizí částečky, které jsou potenciálním zdrojem infekce. Případně, pokud došlo ke zhmoždění tkáně, ránu chirurgicky ošetří.

Pamatujte na to, že každé pokousání psem představuje riziko nákazy vzteklinou. V případě sebemenšího podezření na tuto závažnou nemoc lékař okamžitě zahájí léčbu, kterou přizpůsobí závažnosti situace.

Marie Popelková | inStory.cz
Komentáře
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Cestování

Podzim začal čarovat. Vydejte se po stopách nejbarevnějších míst v blízkém okolí

Věda & Vesmír

Rozsáhlá analýza DNA stovek Vikingů ukazuje, že nebyli takoví, jak jsme si dosud mysleli

Bydlení

Nezničte si televizi nebo počítač špatným čištěním. Máme tři tipy, jak na to správně

Zavřít reklamu