Jak zasadit sukulenty do starých knih

Skvělý nápad, jak využít staré knihy!
📷
Další 2 fotografie v galerii
 Zahrada 
05. srpna 2017 12:08 / internet
  6   3
Máte doma hromadu starých knih, které už nikdo nehodlá číst, a hledáte pro ně nové využití? Máme pro vás tip, jak s nimi naložit! Přetvořte je v originální dekorace a vyrobte z nich květináče na sukulenty! Poradíme, jak na to!

Pokud rádi tvoříte a hledáte domů nějakou opravdu originální dekoraci, můžete zkusit vyrobit květináče na sukulenty ze starých knih. Něco takového určitě nikdo z vašich známých doma nemá. Někomu by mohlo připadat řezání do knih jako barbarství. Lze to ale chápat jako formu umění. Když použijeme knihy, které bychom stejně jinak vyhodili, nikdo nám to nemůže mít za zlé.

Co budeme potřebovat? Kromě nějaké staré knihy si připravíme dva až tři malé sukulenty, trochu substrátu, řezák, plastový sáček a lepidlo. Lepší jsou nízké druhy sukulentů, které rostou do šířky, než ty, které rostou do výšky

Začněte tím, že nanesete tenkou vrstvu lepidla na všechny strany kromě té, kde je kniha svázaná, a nechte přes noc zaschnout. Nemusíte to dělat příliš pečlivě, bude to sloužit jen k tomu, aby se do knihy lépe řezalo.

Potom uprostřed knihy odměřte čtverec a postupně jej vyřežte z dostatečného počtu stránek. Vytahujte odřezané kusy jen z několika stránek najednou a propracujte se až naspod. Stránky nemusí být ořezány hezky. Bude vidět jen ta vrchní.

Potom díru vyplňte plastovým sáčkem, aby voda nezničila zbytek knihy. Vložte dovnitř sukulenty, zasypejte je substrátem a přidejte trochu vody. Ořežte zbytek sáčku tak, aby nešel vidět. Potom vše položte na nějaké slunné místo a nezapomínejte sukulenty zalévat.

Marie Popelková | inStory.cz
Komentáře
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Cestování

Karnak: Dechberoucí komplex a srdce Egypta

Věda & Vesmír

Koronavirus by mohl být pro velké lidoopy katastrofické následky

Bydlení

Kompostér se hodí na každou zahradu. Vyrobit ho zvládnete za pouhé dvě hodiny

Zavřít reklamu