Jak zasadit sukulenty do starých knih

 Zahrada 
05. srpna 2017 12:08 / Marie Popelková
  3
📷
3 fotografie v galerii
Skvělý nápad, jak využít staré knihy! internet
Máte doma hromadu starých knih, které už nikdo nehodlá číst, a hledáte pro ně nové využití? Máme pro vás tip, jak s nimi naložit! Přetvořte je v originální dekorace a vyrobte z nich květináče na sukulenty! Poradíme, jak na to!

Pokud rádi tvoříte a hledáte domů nějakou opravdu originální dekoraci, můžete zkusit vyrobit květináče na sukulenty ze starých knih. Něco takového určitě nikdo z vašich známých doma nemá. Někomu by mohlo připadat řezání do knih jako barbarství. Lze to ale chápat jako formu umění. Když použijeme knihy, které bychom stejně jinak vyhodili, nikdo nám to nemůže mít za zlé.

Co budeme potřebovat? Kromě nějaké staré knihy si připravíme dva až tři malé sukulenty, trochu substrátu, řezák, plastový sáček a lepidlo. Lepší jsou nízké druhy sukulentů, které rostou do šířky, než ty, které rostou do výšky

Začněte tím, že nanesete tenkou vrstvu lepidla na všechny strany kromě té, kde je kniha svázaná, a nechte přes noc zaschnout. Nemusíte to dělat příliš pečlivě, bude to sloužit jen k tomu, aby se do knihy lépe řezalo.

Potom uprostřed knihy odměřte čtverec a postupně jej vyřežte z dostatečného počtu stránek. Vytahujte odřezané kusy jen z několika stránek najednou a propracujte se až naspod. Stránky nemusí být ořezány hezky. Bude vidět jen ta vrchní.

Potom díru vyplňte plastovým sáčkem, aby voda nezničila zbytek knihy. Vložte dovnitř sukulenty, zasypejte je substrátem a přidejte trochu vody. Ořežte zbytek sáčku tak, aby nešel vidět. Potom vše položte na nějaké slunné místo a nezapomínejte sukulenty zalévat.

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Svatební diadém princezny Diany bude konečně vystaven

Styl

Dana (50): S manželem nám to neklapalo. Našla jsem si milence a ztratila úplně všechny

Dům a zahrada

Posedíte si rádi večer na zahradě? Zasaďte si květiny, které nejvíce voní v noci

Zavřít reklamu