Udělejte si pořádek v kabelech

 Ostatní 
13. srpna 2017 20:40 / Marie Popelková
  0
📷
1 fotografie v galerii
Jakmile se kabely povalují neorganizovaně, končí to špatně Shutterstock
Je vám to nějaké povědomé? Ano, většina z nás má pod pracovním stolem živelnou pohromu. Kabely. Hromady kabelů. Od počítače, monitoru, tiskárny, modemu, lampičky, reproduktorů, fotoaparátu, různých nabíječek a bůh ví od čeho ještě. A všechno pěkně propletené.

Všichni jsme se již dostali do situace, kdy bylo potřeba vyřešit problém, jak co nejefektivněji a hlavně nenápadně vyvázat propojovací kabely od PC, telefonů, audio a video zařízení.

Většina elektronických zařízení má víc než jeden kabel pro propojení s dalším přístrojem a orientace je pak v zamotaných kabelech zbytečně složitá a svazek kabelů navíc nepůsobí nijak esteticky dobře. Všechno se však dá vyřešit velice jednoduše, navíc prakticky a elegantně.

1. Použijte kancelářské klipy

Zamotaná sluchátka, jeden z největších problémů milovníků hudby. Vyřešte ho snadno pomocí kovových klipů, kolem kterých sluchátka omotáte a připnete ke stolu. Připraveni vlnit se do rytmu?

2. Zorganizujte kabely pomocí štítků

Washi páska opět na scéně! Omotejte kousek pásky kolem konce kabelu, zastřihněte do zajímavého tvaru a popište. Díky takovýmto štítkům se už nikdy nebudete muset prokousávat záplavou nesprávných nabíječek.

3. Schovejte kabely do krabice

Vytvořte si vlastní nabíjecí stanici – vložte prodlužovací kabel se zásuvkami do starší krabice a na boku vyřežte malý otvor na přívodní šňůru. Do boxu se pohodlně vleze více nabíječek, které už nebudou nikomu na očích.

Tip: Sežeňte si krabici s otvory, kterými můžete jednotlivé kabely od nabíječek prostrčit. Vaše zařízení tak nebude muset být během dobíjení schované v boxu.

4. Kancelářské klipy podruhé

Chcete mít pořádek kolem svého pracovního stolu okamžitě? Zapátrejte v kancelářských pomůckách a přizvěte do boje proti zamotaným kabelům kovové klipy. Jednoduše je připněte k desce stolu a šňůry provlečte úchytem. Pokud na ně navíc přidáte štítky, ušetříte si spoustu času. Snadné, rychlé, efektivní.

5. Zavolejte na pomoc LEGO

Jestli doma pravidelně zakopáváte o LEGO panáčky, využijte jejich přítomnost ve svůj prospěch. Pomocí oboustranné lepicí pásky připevněte tabulku LEGA ke stolu a přidejte pár postaviček. Šňůry totiž perfektně padnou do jejich malých ručiček… Pane, pane, můžete mi to prosím podržet? 

6. Pořiďte si samolepicí držáčky na kabely

Malí, ale šikovní pomocníci se na vašem stole (nebo pod ním) rozhodně neztratí. Organizace kabelů s nimi je opravdu hračka, stačí je jen přilepit na místo, kde je potřebujete, a kabeláž vyrovnat do úhledné řady.

A když zatím kabel nepotřebujete

Znáte to, hodíte kabel do šuplíku, ve kterém je již obrovské zamotané klubko dalších kabelů. Když pak příště konkrétní kabel potřebujete, je jeho rozmotání hodné výkonu Houdiniho. Následující vychytávka vám za pomoci obyčejných roliček od toaletního papíru zajistí, že se kabely při uskladnění již do sebe nezamotají.

Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Petra Černocká promluvila o plastikách a přiznala, čím by se živila, kdyby nemohla zpívat

Styl

Kde se v mozku bere slušné chování a proč tedy v Česku tolik chybí?

Dům a zahrada

Přilákejte včely na zahrádku. Modré květiny jsou pro ně výjimečné

Zavřít reklamu