Jakou matraci vybrat pro alergika?

I alergici si mohou dopřát ničím nerušený spánek
📷
Další 3 fotografie v galerii
 Dům 
30. května 2018 08:50 / Shutterstock
  0   0
Trpíte alergií a sháníte novou matraci pro klidné spaní? Vyzkoušejte antialergickou matraci, která dokáže eliminovat výskyt roztočů a dalších alergenů.

V dnešní době lze pořídit speciální matrace určené přímo pro alergiky. Pro klidný spánek se poohlížejte po matraci ze studené pěny nebo z latexu. Ani jeden typ alergiky nezklame, jelikož mezi jejich výhody patří velmi potřebná prodyšnost. Matrace jsou navíc hygienické a bez jakýchkoliv alergenů.

Latexové matrace vám nabídnou ochranu proti mikroorganismům, bakteriím a plísním. Latex je zdravotně nezávadný materiál, perfektně odvádí vlhkost a má oproti jiným materiálům delší životnost. Díky vysoké hustotě pěny a přírodního kaučuku jsou matrace pružné, elastické a odolné proti jejich deformaci. Pořídíte je do šesti tisíc korun.

Dalším ideálním materiálem pro alergika je pěna. Složení a struktura pěnových matrací neumožňuje přežívání bakterií a roztočů. Dále jsou velice hygienické, prodyšné a snáze větratelné. Mají také skvělou elastičnost a ortopedické vlastnosti. V obchodě ji koupíte do pěti tisíc korun.

Pro správný účinek matrací je velmi důležité pravidelné provzdušňování. Nejen mimo spánek, ale i při něm. Z toho důvodu je ideální, aby matrace ležela na laťkovém nebo lamelovém roštu. Umožní jí dýchat oběma směry. Minimálně jednou za rok dejte matraci vyvětrat na celý den na balkon nebo do dobře větratelné místnosti. Jak správně pečovat o matraci, jsme psali zde

Člověk trpící alergií musí také vybírat antibakteriální materiály s antialergickými potahy. Zvolit můžete například potah s výtažky z rostliny Aloe Vera, která se vyznačuje hojivými účinky na lidskou kůži. Aroma této rostliny zabraňuje vzniku zápachů a odstraňuje nepříznivé mikroorganismy. Ať už si vyberete jakýkoliv potah, myslete na to, aby byl snímatelný a pratelný alespoň na 60 ºC. Při této teplotě se zničí veškeré nežádoucí organismy.

Marie Popelková | inStory.cz
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Cestování

Komplikace pro turisty mířící do Řecka. V zemi dochází k prudkému zhoršení covidové situace

Věda & Vesmír

Vědci vyrobili z vody kov. A podíl na tom mají i čeští odborníci

Bydlení

Postavte si na zahradě venkovní pec na pizzu. Není to nijak složité a všem udělá velkou radost

Zavřít reklamu