Za málo peněz hodně muziky aneb jak zakrýt menší skvrny na stěnách

 Dům 
14. září 2020 10:13 / Veronika Prášilová
  0   0
📷
4 fotografie v galerii
Samolepkami můžete vyzdobit dětský pokoj Depositphotos
Za málo peněz hodně muziky. Samolepicí dekorace dokáží levně, a přitom velmi efektně zamaskovat drobné flíčky, otěrky či oděrky na stěnách. Preventivně ochrání čistotu okolo vypínačů a zásuvek.

Dalším, a nikoliv posledním benefitem je to, že taková dekorace dokáže každý pokoj proměnit k nepoznání.

Hezké i praktické

Dnešní samolepicí dekorace na zeď se totiž nevyrábějí jen v rozmanitých motivech, ale i z různých materiálů, mezi nimiž nechybí ani pěna. A pokud si zeď za dveřmi vyzdobíme pěnovými motýlky či kytičkami, a jednu z nálepek chytře umístíme do úrovně dveřní kliky, velmi elegantně zabijeme dvě mouchy jednou ranou.

A nebojte se experimentovat ani jinde v domácnosti. Pokud se vám dekorace nepovede, nebo se vám časem okouká, velmi snadno ji ze zdi odlepíte a dokonce po sobě nezanechá ani stopy. Takže vzhůru do toho, fantazii se meze nekladou.

Zvolit můžete i vlastní motiv

Velkou výhodou je, že dnešní výrobci samolepicích dekorací nabízejí v podstatě cokoli a velmi často dokážou zákazníkovi vyjít vstříc tím, že mu vyrobí motiv na míru. Dnešní nálepky jsou navíc natolik povedené, že nepůsobí kýčovitě a stávají se tak součástí domácího designu. Navíc jsou vyráběny v barvených i černobílých provedeních, takže tento doplněk nemusí nijak výrazně vystupovat do popředí.

A ani materiál nepůsobí lacině – vybírat můžete z lesklých či matných papírových, pěnových či semišových nálepek. Výjimkou dnes nejsou ani 3D nebo fosforeskující dekorace. A manipulaci s nimi zvládne každý malý šikula. Mnohé firmy nabízejí i potisk dle přání zákazníků.

Motivace na každý den

V ložnici se tak klidně můžete kochat líbivými citáty o nekonečné lásce, motivačními slogany pro chuť cvičit nebo třeba nálepkami se jmény vašich dětí. Po kuchyni vám pak klidně mohou poletovat motýlci a sem tam nějakého můžete usadit na květinu či strom. A vašemu puberťákovi můžete ozdobit zeď hudebním motivem se stylovým mikrofonem, sluchátky a velmi zdatně vyvedenou notovou osnovou, nebo ho překvapte dinosaurem vyskakujícím ze zdi.

Útulnost především

Jako podklad můžete využít prakticky kteroukoliv zeď, avšak v případě, kdy se vám odlupuje malba, musíte počítat s tím, že i nálepka může dolů spolu s ní. Žádná další výrazná omezení pro tento styl dekorování nejsou. Nejdůležitější podmínkou tak zůstává skutečnost, že se vám musejí samolepky především líbit a povedou k větší útulnosti vašeho rodinného hnízda. Čtěte také: Jak tapetovat stěny bytu a jaký druh tapet zvolit.

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Paris Hilton se bude za pár dní vdávat. Svatební hostina bude na dědečkově panství

Styl

Mnoho lidí si stále neumí umýt ruce. Přitom na správném postupu teď záleží více než kdy jindy

Tech

Jak na instalaci Windows 11 na nepodporovaných PC. Krok za krokem

Zavřít reklamu