Blahodárné účinky ledu

Skutečnost, že led může mít příznivý účinek na kůži je ověřeno po dlouhou dobu.
 Ostatní 
02. dubna 2016 21:47 / Internet
  0   0
Tělo obsahuje zhruba 70 procent vody, je ve všech buňkách, orgánech. Už to dokazuje, jak moc je pro lidský organismus voda důležitá.

Voda z ledu má jinou skladbu než běžná – dle autorů mnohem lépe prochází přes buněčné membrány, dostává se snáz dovnitř buňky a ve větším množství. Tím rychleji proplachuje, vylučuje škodlivé usazeniny. A jak můžeme prakticky těchto účinků využít?

1) Pod make-up


Možná jste už i vy zjistila, jak důležité je pod make-up nanášet nejen péči, ale i takzvaný primer, nebo chcete-li, podkladovou bázi. Make-up pak lépe k pleti přilne a navíc déle drží. Jestli se vám ale nechce utrácet za další produkt, zkuste primer nahradit kostkou ledu.

Nepřejíždějte jí ale obličej dlouho, aby se nezačal příliš roztékat a všechna péče se vám nesmyla. Výhodou tohoto "podkladu" je i to, že si skvěle rozumí s jakýmkoli krémem a make-upem, a ty se potom nedrolí, což může být častý problém při výběru klasické podkladové báze.

2) Na póry a akné


Pokud se kvůli rozšířeným pórům vyhýbáte bližšímu pohledu do zrcadla, vyzkoušejte led. Jeho působením se póry pěkně stáhnou a zmenší, a to samé platí i o jemných vráskách.

Led však pomáhá i na akné. Přinejmenším dokáže celkem rychle zmírnit začervenání, což oceníte, obzvlášť pokud se pravidelně "rýpete" v obličeji v tu nejméně vhodnou chvíli a pak vyrážíte ven s červenými mapami na tvářích. Led mimochodem také pomáhá minimalizovat jizvy, které po pupíncích zůstávají.

Led přitom nemusíte používat jen rádno, ale klidně i večer. Obalte pár kostek ledu do papírových ubrousků a před spaním si u udělejte menší masáž obličeje.

3) Na oteklé oči


Šla jste spát pozdě, vstávala brzo a na vašich očích je to znát? Zdobí je nafouklé pytle nebo tmavé kruhy? Ještě lépe než led z čisté vody na tohle zabere, pokud necháte zmrazit zelený čaj. Ledovou čajovou kostku potom obalte do bavlněné látky a jemně masírujte oční okolí.

Existuje ještě jedna varianta ledového řešení oteklých očí: Nechejte zmrazit mokrý odličovací tampon, případně jej místo vody namočte do čaje, a až bude potřeba, vyndejte ho z mrazáku a použijte jak obklad.

4) Na obočí


Jestli nesnášíte trhání obočí podobně jako Joey Tribiani, nejprve jeho okolí pořádně naledujte a pak teprve začněte trhat. Chlad totiž kůži znecitliví, a tak to nebude tolik nepříjemné. Nebude vás to bolet, nebudou vám slzet oči, a navíc pak kůže nebude tolik červená.

5) Po opalování


Až se zase (i přes všechny naše moudré rady) spálíte na sluníčku, znovu pomůže i kostka ledu. Jestli chcete tenhle trik dovést k dokonalosti, ještě před zmrazením vodu zmixujte s přípravkem po opalování. Spálenou kůži pak ledujte tak dlouho, až se vám kostka rozpustí v rukou a poopalovací krém se vsákne do kůže.

6) Pro zdravou barvu


Jestli bojujete s našedlou a nezdravě vypadající pletí, zkuste tohle: Nechejte zmrazit čerstvě vymačkanou šťávu z pomeranče a touto speciální kostkou ledu potom asi minutu přejíždějte po celém obličeji. Jednak tím podpoříte cirkulaci krve, jednak tím kůže získá zdravý lesk a barvu a zbaví ji to toho nepěkného šedivého odstínu.
◼ redakce hobby / inStory.cz
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Cestování

Žhavý tip na zářijovou dovolenou. Klid, pohoda a vynikají jídlo je tady samozřejmostí

Věda & Vesmír

Vědci mají ambiciózní plán. Jedna biologická firma se chystá pomocí nových technologií vzkřísit...

Bydlení

Podzim je ideální čas na stavbu skleníku. Díky němu se budete z bohaté úrody těšit dříve

Zavřít reklamu