Blahodárné účinky ledu

 Ostatní 
02. dubna 2016 21:47 / redakce
  0
📷
1 fotografie v galerii
Skutečnost, že led může mít příznivý účinek na kůži je ověřeno po dlouhou dobu. Internet
Tělo obsahuje zhruba 70 procent vody, je ve všech buňkách, orgánech. Už to dokazuje, jak moc je pro lidský organismus voda důležitá.

Voda z ledu má jinou skladbu než běžná – dle autorů mnohem lépe prochází přes buněčné membrány, dostává se snáz dovnitř buňky a ve větším množství. Tím rychleji proplachuje, vylučuje škodlivé usazeniny. A jak můžeme prakticky těchto účinků využít?

1) Pod make-up


Možná jste už i vy zjistila, jak důležité je pod make-up nanášet nejen péči, ale i takzvaný primer, nebo chcete-li, podkladovou bázi. Make-up pak lépe k pleti přilne a navíc déle drží. Jestli se vám ale nechce utrácet za další produkt, zkuste primer nahradit kostkou ledu.

Nepřejíždějte jí ale obličej dlouho, aby se nezačal příliš roztékat a všechna péče se vám nesmyla. Výhodou tohoto "podkladu" je i to, že si skvěle rozumí s jakýmkoli krémem a make-upem, a ty se potom nedrolí, což může být častý problém při výběru klasické podkladové báze.

2) Na póry a akné


Pokud se kvůli rozšířeným pórům vyhýbáte bližšímu pohledu do zrcadla, vyzkoušejte led. Jeho působením se póry pěkně stáhnou a zmenší, a to samé platí i o jemných vráskách.

Led však pomáhá i na akné. Přinejmenším dokáže celkem rychle zmírnit začervenání, což oceníte, obzvlášť pokud se pravidelně "rýpete" v obličeji v tu nejméně vhodnou chvíli a pak vyrážíte ven s červenými mapami na tvářích. Led mimochodem také pomáhá minimalizovat jizvy, které po pupíncích zůstávají.

Led přitom nemusíte používat jen rádno, ale klidně i večer. Obalte pár kostek ledu do papírových ubrousků a před spaním si u udělejte menší masáž obličeje.

3) Na oteklé oči


Šla jste spát pozdě, vstávala brzo a na vašich očích je to znát? Zdobí je nafouklé pytle nebo tmavé kruhy? Ještě lépe než led z čisté vody na tohle zabere, pokud necháte zmrazit zelený čaj. Ledovou čajovou kostku potom obalte do bavlněné látky a jemně masírujte oční okolí.

Existuje ještě jedna varianta ledového řešení oteklých očí: Nechejte zmrazit mokrý odličovací tampon, případně jej místo vody namočte do čaje, a až bude potřeba, vyndejte ho z mrazáku a použijte jak obklad.

4) Na obočí


Jestli nesnášíte trhání obočí podobně jako Joey Tribiani, nejprve jeho okolí pořádně naledujte a pak teprve začněte trhat. Chlad totiž kůži znecitliví, a tak to nebude tolik nepříjemné. Nebude vás to bolet, nebudou vám slzet oči, a navíc pak kůže nebude tolik červená.

5) Po opalování


Až se zase (i přes všechny naše moudré rady) spálíte na sluníčku, znovu pomůže i kostka ledu. Jestli chcete tenhle trik dovést k dokonalosti, ještě před zmrazením vodu zmixujte s přípravkem po opalování. Spálenou kůži pak ledujte tak dlouho, až se vám kostka rozpustí v rukou a poopalovací krém se vsákne do kůže.

6) Pro zdravou barvu


Jestli bojujete s našedlou a nezdravě vypadající pletí, zkuste tohle: Nechejte zmrazit čerstvě vymačkanou šťávu z pomeranče a touto speciální kostkou ledu potom asi minutu přejíždějte po celém obličeji. Jednak tím podpoříte cirkulaci krve, jednak tím kůže získá zdravý lesk a barvu a zbaví ji to toho nepěkného šedivého odstínu.
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Celý svět zasáhla zpráva o rakovině princezny Kate. Její mladší bratr James zveřejnil dojemný vzkaz a...

Styl

Umělá inteligence už vylepšuje i chuť piva nebo čokolády

Dům a zahrada

Vodní kámen zlikviduje konvici, myčku i pračku. Zatočte s ním některou z osvědčených metod