Vůně je první vjem v každé situaci, domácí Vánoce mají vonět jídlem, Františky a jehličím, tak se umocní jejich pozitivní energie

 Ostatní 
22. prosince 2014 20:17 / redakce
  0
📷
1 fotografie v galerii
Kakao, citrony, pomeranče, vanilka, skořice a k tomu kadidlo nebo purpura - to jsou typické vůně vánoční pohody. GK
Nejdůležitějším „rozhodovacím“ smyslem člověka je čich. Prvotní hodnocení a posléze i rozhodnutí spočívá na tom, jestli vám daná věc či situace „voní“ nebo ne. Vůně tak je velmi mocným prostředkem k ovlivňování vašeho chování a také toho, jak se cítíte.

Proto je vůně při tvorbě domova klíčová. Bohužel lidé na tento fakt často zapomínají. Většinu vjemů totiž přichází pomocí zraku a tak lidé často ostatní vjemy přehlížejí, nebo jim nevěnují již takovou pozornost. Když je pak ale něco „praští přes nos“, tak si význam vůně hned uvědomí.

Víte, že Vánoce jsou velmi důležité svátky, které pomáhají hlavně upevňovat energii rodiny a domova. Abyste tuto energii posílili, měli byste zde pracovat hodně s vůněmi. Ne nadarmo se dříve právě o Vánocích pálily různé vonné směsi jako např. purpura, kadidlo nebo i dnes dobře známý „františek“. Vánoce tak mají své velmi charakteristické vůně a již jejich využití nastolí velmi silnou vánoční energii a atmosféru.

Mnohem důležitější a také „mocnější“ jsou vůně jídla. Vůně jídla má na člověka stejně silný vliv, jako např. na zvířata. Tyto vůně lidi přitahují a lidé chtějí trávit čas tam, kde jsou tyto vůně nejsilnější. Právě proto byste rozhodně neměli tyto vůně podceňovat. Nesmějí chybět ve vašich domovech.

Vánoční atmosféru tak nejlépe podpoříte vůní jídla, které k Vánocům odjakživa patří. Nejlepší předvánoční vůně tak do interiéru dodává pečení vánočního cukroví. Věřte, že v rodinách, kde se doma peče vánoční cukroví, je rodinná atmosféra daleko silnější, než tam, kde se cukroví kupuje v supermarketech.

Rozhodně si udělejte na pečení cukroví a na přípravu vánoční hostiny čas. Zapojte do pečení a vaření celou rodinu. Poslouchejte k tomu příjemnou vánoční hudbu, rozsviťte si svíčky, popíjejte svařené víno, punč či vaječný koňak. I u pečení cukroví můžete zažívat příjemnou vánoční pohodu. A vůně, které vytvoříte, posílí vaši rodinnou energii. Jiří Černák, www.akademiestesti.webs.com
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Nová verze filmu Tři oříšky pro Popelku se objeví před Vánoci v kinech, i s Pavlem Trávníčkem

Styl

Konopí a imunitní systém. Čtyři způsoby jak zvládnout virovou sezónu s CBD

Dům a zahrada

Vyrobte si doma vlastní vonný vosk. Vůně pomeranče, hřebíčku či skořice vykouzlí tu pravou sváteční...

Zavřít reklamu