Vůně je první vjem v každé situaci, domácí Vánoce mají vonět jídlem, Františky a jehličím, tak se umocní jejich pozitivní energie

Kakao, citrony, pomeranče, vanilka, skořice a k tomu kadidlo nebo purpura - to jsou typické vůně vánoční pohody.
 Ostatní 
22. prosince 2014 20:17 / GK
  0   0
Nejdůležitějším „rozhodovacím“ smyslem člověka je čich. Prvotní hodnocení a posléze i rozhodnutí spočívá na tom, jestli vám daná věc či situace „voní“ nebo ne. Vůně tak je velmi mocným prostředkem k ovlivňování vašeho chování a také toho, jak se cítíte.

Proto je vůně při tvorbě domova klíčová. Bohužel lidé na tento fakt často zapomínají. Většinu vjemů totiž přichází pomocí zraku a tak lidé často ostatní vjemy přehlížejí, nebo jim nevěnují již takovou pozornost. Když je pak ale něco „praští přes nos“, tak si význam vůně hned uvědomí.

Víte, že Vánoce jsou velmi důležité svátky, které pomáhají hlavně upevňovat energii rodiny a domova. Abyste tuto energii posílili, měli byste zde pracovat hodně s vůněmi. Ne nadarmo se dříve právě o Vánocích pálily různé vonné směsi jako např. purpura, kadidlo nebo i dnes dobře známý „františek“. Vánoce tak mají své velmi charakteristické vůně a již jejich využití nastolí velmi silnou vánoční energii a atmosféru.

Mnohem důležitější a také „mocnější“ jsou vůně jídla. Vůně jídla má na člověka stejně silný vliv, jako např. na zvířata. Tyto vůně lidi přitahují a lidé chtějí trávit čas tam, kde jsou tyto vůně nejsilnější. Právě proto byste rozhodně neměli tyto vůně podceňovat. Nesmějí chybět ve vašich domovech.

Vánoční atmosféru tak nejlépe podpoříte vůní jídla, které k Vánocům odjakživa patří. Nejlepší předvánoční vůně tak do interiéru dodává pečení vánočního cukroví. Věřte, že v rodinách, kde se doma peče vánoční cukroví, je rodinná atmosféra daleko silnější, než tam, kde se cukroví kupuje v supermarketech.

Rozhodně si udělejte na pečení cukroví a na přípravu vánoční hostiny čas. Zapojte do pečení a vaření celou rodinu. Poslouchejte k tomu příjemnou vánoční hudbu, rozsviťte si svíčky, popíjejte svařené víno, punč či vaječný koňak. I u pečení cukroví můžete zažívat příjemnou vánoční pohodu. A vůně, které vytvoříte, posílí vaši rodinnou energii. Jiří Černák, www.akademiestesti.webs.com
◼ redakce hobby / inStory.cz
Komentáře
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Cestování

Zimní sezóna se pomalu chýlí ke konci a kouzelné Tyrolsko už se připravuje na tu letní

Věda & Vesmír

Nová studie zjistila, že poslední mamuti trpěli genetickými mutacemi, které způsobily jejich vyhynutí

Bydlení

Chcete-li zrenovovat podlahu rychle a jednoduše, použijte samolepicí čtverce

Zavřít reklamu