Růžové kladivo a fialový šroubovák? Nářadí pro ženy je "in"

Vrtačky se nebojíme, doma všechno opravíme
📷
Další 3 fotografie v galerii
 Dílna 
02. března 2018 16:26 / Shutterstock
  0   0
Přibývá šikovných žen, které nebaví čekat, kdy manžel přitáhne kapající kohoutek nebo zatluče hřebíček pro obraz. Přesně jim je určeno dámské nářadí.

S manželovým kladivem nebo vrtačkou není lehká práce. Tyto nástroje bývají většinou do ženské ruce příliš těžké, a pokud si chcete doma něco zařídit sama, zbytečně se nadřete. Výrobci vyslyšeli poptávku a vyšli šikovným ženám vstříc.

V hobby obchodech se už dnes dají sehnat sady nářadí přímo pro ženy. Poznáte je podle typicky ženských barev (růžová, fialová) a také podle toho, že jsou lehčí a menší. Nejsou to ale nějaké hračky. 

K sehnání už jsou i aku šroubováky pro náročnější vrtání a šroubování do dřeva. Ale samozřejmě, že například ženská kango vrtačka se nevyrábí, protože jde o náročný úkon a těžkou práci, se kterou by měla problém i ta nejsilnější a nejšikovnější kutilka. 

Co všechno potřebujete

Jaká by měla být základní výbava pro ženy - kutilky? Základem je kladívko o váze maximálně půl kila. Dále je potřeba již zmiňovaný aku šroubovák, který má výhodu v tom, že nemá šňůru do elektriky a nepřekáží vám. Mezi užitečné domácí pomocníky patří také kombinačky, což jsou kleště, pomocí kterých vytahujete hřebík nebo třeba přestříháváte drát. Jak vybrat brusku, vám poradíme zde.

Barevné nářadí už v poslední době výrazně uspělo v zahradních potřebách. Mít růžovou lopatku na hlínu nebo malé hrábě už není nic divného, tak se nedivme, až nám domácnosti zaplní růžové šroubováky.

Marie Popelková | inStory.cz
Komentáře
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Cestování

Dovolenkové ráje se otevírají. Kde vás přivítají s otevřenou náručí a kde vás čekají problémy

Věda & Vesmír

Žraloci jsou známí migracemi na velmi dlouhé vzdálenosti. Nový experiment odhalil zajímavou skutečnost

Bydlení

Pokojové rostliny, které vám pomohou zajistit klidný a kvalitní spánek

Zavřít reklamu