Oprašte staré knoflíky a proměňte je v krásné dekorace do bytu

Knoflíky nemusejí sloužit jen na oblečení
📷
Dalších 5 fotografií v galerii
 Dílna 
21. března 2018 07:00 / Shutterstock
  0   1
Pokud se vám doma hromadí knoflíky a nevíte, co s nimi, máme pro vás několik tipů. Lze z nich totiž vyrobit úžasné dekorace do bytu. A i když některé výtvory vypadají složitě, ve skutečnosti je zvládne vytvořit i méně zdatný člověk.

Snad ke každé nově zakoupené košili či kabátu dostanete od výrobce do zásoby i pár knoflíků pro případ, že byste ty našité někde ztratili. Málokdy je pak ale pro tento účel využijete a za pár let zjistíte, že máte doma celou hromadu knoflíků různých barev a velikostí. Využijte toho a vytvořte si do bytu zajímavou knoflíkovou dekoraci.

Možností, jak lze z knoflíků vytvořit malé umělecké dílo, existuje nepřeberné množství. Záleží na vaší fantazii a také zručnosti. Představíme vám pár tipů, které zvládne snad úplně každý. Vytvořit je můžete pro sebe a nebo jako dárek.

Obrázek na zeď

Z pestrobarevných knoflíků můžete vyrobit veselé obrázky na zeď. Pokud jste výtvarně nadaní, můžete si předlohu nakreslit sami. V opačném případě si nějaký obrázek najděte na internetu a jednoduše si ho vytiskněte.

Jako podlad můžete použít pevný papír nebo plátno natažené v jednoduchém dřevěném rámu. Pak už jen do předlohy začněte postupně nalepovat jednotlivé knoflíky, dokud nedocílíte kýženého efektu. Teď před Velikonocemi si takto můžete vyrobit třeba obrázek slepičky, inspiraci najdete v naší fotogalerii.

Knoflíková mistička

Z knoflíků si lze doma vyrobit také mističku. Je to snadnější, než to vypadá. Existují prakticky dva způsoby, jak na to. V jednom budete potřebovat kromě knoflíků a lepidla také alobal, v dalším pak místo něj použijete nafukovací balónek.

Vyberte si doma mističku a z vnitřní strany ji obalte alobalem. Pak už jen stačí přidávat lepidlo a knoflíky. Po zaschnutí vytáhněte alobal ven a jemně ho sloupněte.

Druhou možností je použít namísto misky a alobalu pouze nafukovací balónek, který se potře do poloviny lepidlem a poklade knoflíky. Hloubku mističky si určujete sami. Může být plýtká, ale i hlubší. Po zaschnutí stačí balónek vyfouknout a odlepit. Zůstane jen mistička z knoflíků.

Vázička na květiny

Pomocí knoflíků a prázdné plechovky můžete vykouzlit i hezkou vázičku na květiny. Plechovku pořádně umyjte a nabarvěte podle vašeho gusta.

Jakmile barva zaschne, vemte si k ruce opět knoflíky a lepidlo a vytvořte na plechovce dekoraci podle vaší představy. Inspiraci opět najdete v naší fotogalerii. O tom, jak jinak se dají využít staré plechovky, jsme psali zde.

Stínítko na lampu

Máte doma stolní lampičku s látkovým stínítkem a už vás nudí? Víme, jak ji jednoduše dozdobit pomocí knoflíků. Pokud lampičku doma nemáte, lze ji pořídit i ve vetešnictví za pár korun.

Dekorace stínítka je opravdu velmi snadná. Stačí si vzít pár barevných knoflíků a jednoduše je na látku nalepit.

Věnec na dveře

Věnec na dveře nemusí být jen z přírodních plodin, ale klidně i knoflíků. Pokud máte doma polystyrénový korpus na věnec, knoflíky do něj můžete buď zapíchat ozdobnými špendlíky nebo přilepit lepidlem.

Jestliže si korpus vytvoříte třeba z nějaké látky, lze do ní knoflíky i přišít. Tato varianta je ale už o něco náročnější. Každopádně knoflíkový věnec nepodléhá žádným povětrnostním vlivům, takže vám vydrží opravdu dlouho.

Marie Popelková | inStory.cz
Komentáře
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Cestování

Dívejte se pořádně pod nohy. Uvidíte ta nejkrásnější schodiště na světě

Věda & Vesmír

Co přesně se stalo po velkém třesku? Vědci provedli ve výzkumné laboratoři nové měření jaderné reakce

Bydlení

Nepříjemný zápach péřové přikrývky může narušit kvalitu spánku. Zbavit se ho někdy není vůbec...

Zavřít reklamu