Hledáte věčně klíče? Vyrobte si na ně jednoduchý přívěsek a máte po problému

Díky přívěsku budou vaše klíče lépe vidět
📷
Dalších 6 fotografií v galerii
 Dílna 
29. října 2018 13:22 / Pinterest
  5   2
Patříte mezi ty, kteří věčně doma nebo v kabelce hledají klíče? Možná vám pomůže, když si na svazek vyrobíte přívěsek. Vaše klíče pak budou lépe vidět. Navíc se při jeho výrobě ještě zabavíte.

Vyobit přívěsek na klíče není nic složitého a zvládne to každý, i děti. Vlastnoručně vyrobený přívěsek potěší vás i vaše blízké, kterým můžete svůj výrobek věnovat jako dárek.

Přívěsek lze vyrobit i z věcí, které má každý běžně doma, takže vás to kromě vaší práce nebude stát prakticky nic. Stačí vám k tomu například korkový špunt od vína, skládací metr či knoflíky. Inspiraci, jak mohou přívěsky z obyčejných věcí vypadat, najdete v naší fotogalerii pod článkem.

Korková zátka

K výrobě netradičního přívěsku na klíče vám stačí i obyčejný korkový špunt. Můžete ho nechat v původní podobě nebo ho zajímavě pokreslit. Někdo zvolí třeba námořnické motivy, jiný zátku jen celou obarví jednou barvou nebo vytvoří na špuntu obličej či netradiční ornamenty, záleží to čistě na vás. Do zátky jednoduše zavrtejte šroub s očkem a do něj navlečte kroužek na klíče.

Špulka od nití

Pokud vám doma zbyla špulka od nití, i z té lze snadno vyrobit hezký přívesek. Cívku stačí obalit kouskem látky podle vašeho výběru a tu pak připevnit pevnou nití křížem krážem. Dutinkou v cívce pak provlečte kousek provázku přeloženého napůl. Zespodu udělejte uzlík, aby provázek dobře držel, a na druhý konec připevněte kroužek na klíče.

Skládací metr

Netradiční je i přívěsek vyrobený z kousků skládacího metru. Nařežte metr třeba po pěti i více centimetrech, na jedné straně vyvrtejte dírku a tou pak provlečte kroužek na klíče.

Knoflíkový hrozen

Jestliže máte doma dostatek knoflíků, můžete si vyrobit přívěsek i z nich. Jednotlivé knoflíky pospojujte pomocí tenkého drátku či kroužků do tvaru hroznu a vše upevněte buď na kroužek na klíče nebo malou karabinku. O tom, jak se dají knoflíky využít k výrobě krásných dekorací do bytu, jsme psali zde.

Šrouby a matičky

I šroubky a matičky lze využít k výrobě působivého přívěsku na klíče. Základ tvoří šroub s očkem, na který pak podle libosti našroubujete různé matičky - čtyřhranné, šestihranné, kloboučkové či křídlové. Fantazii se meze nekladou.

Elegantní kravata

Pokud potřebujete vyrobit přívěsek na klíče pro elegantního muže, sáhněte po staré kravatě. Odstřihněte z ní kus látky tak, jak jde vidět na snímku ve fotogalerii pod článkem a vytvořte miniaturní kravatu s kroužkem na klíče.

Marie Popelková | inStory.cz
Komentáře
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Cestování

Opravdový poklad mezi ostrovy. Na návštěvu bez povolení ale zapomeňte

Věda & Vesmír

Dokonce i netopýři dodržují sociální distanc, když jsou nemocní

Bydlení

Jak správně používat a skladovat med, aby v něm zůstaly účinné látky. Mnoho lidí chybuje

Zavřít reklamu