Kamínková podlaha je originální a praktická! Máme pro Vás návod na položení.

 Dílna 
24. srpna 2015 15:18 / redakce
  0
📷
1 fotografie v galerii
Kamínkové povrchy se velmi snadno aplikují na nové i staré druhy podkladů. Wikimedia Commons/Pseudopanax
Kamenný koberec se díky jeho pružnosti a pevnosti pokládá v podstatě na jakýkoliv zpevněný i nezpevněný povrch. Pokládka je velmi snadná. Můžete si jej podle návodu položit sami, nebo jeho položení nechat na odbornících.

Co od kamenného koberce můžeme očekávat? V exteriéru nám pomůže vyřešit problém z odlupující se dlažbou okolo bazénu, na balkóně, nebo terase. Zvýší bezpečnost na schodech. Vytvoříme s ním funkční a estetický, snadno udržovatelný povrch beze spár.

V interiéru, můžeme vytvořit neodolatelné podlahy. U podlah s podlahovým topením vám dokonce pomůže uspořit peníze. Teplo projde stěrkou velice rychle a podlaha začne hřát. Nečekáte, jako u dlažby, nebo plovoucí podlahy.

Jen 4 kroky pro správné použití materiálu

Příprava podkladu


Před vlastní pokládkou musí být povrch čistý. Je-li povrch podkladu poškozený (drolení, koroze, vystouplé cementové mléko apod.), příp. znečištěný naftou, oleji, asfaltem apod., musí se provádět přebroušení, otryskání pískem nebo lépe ocelovými kuličkami, otryskání tlakovou vodou nebo jiný ověřený resp. vhodný způsob úpravy podkladu.Povrch musí být zatažený dřevěným nebo plstěným hladítkem, nesmí být kletován ani poprašován cementem.

Míchání materiálu


Kamenivo nasypeme z pytle do plastové nádoby (nejlépe 24 l plastové stavební vědro). Dále si připravíme pryskyřici, a to smícháním s tvrdidlem v poměru 1,8 hmotnostních dílů pryskyřice a 1 hmotnostní díl tvrdidla. Poměry obou složek jsou vždy uvedeny na obalu složky A. Tuto směs je třeba dobře promíchat. Min. 3 minuty nízkootáčkovým rotačním přístrojem opatřený kovovým míchadlem. Poté směs nalijeme na kamenivo a dobře zamícháme.

Aplikace


Takto připravenou směs rovnoměrně rozprostřeme na předem vyčištěnou betonovou plochu ve vrstvě cca 0,5 – 1,5cm (dle frakcí kameniva). Dále pak ocelovým hladítkem udusáme a uhladíme do konečné podoby.Pokud někde vznikne díra a povrch není souvislý, dosypeme směs a znovu uhladíme. Tímto způsobem aplikujeme na celou plochu. POZOR – při práci je nezbytné nářadí neustále čistit ředidlem (např. S6005 , 6001 , acetonem), aby se materiál nelepil a povrch zůstal hladký. Více pozornosti je třeba věnovat svislým plochám jakou jsou schody či obrubníky. K tomuto účelu si musíme připravit bednění. Bednění namažeme mastným filmem, aby se nám bednění nepřilepilo. Necháme vytvrdnout.

Další zásady


Doporučená teplota při zpracování je min. + 10 °C , max. 30 °C. Během aplikace a vytvrzování nesmí na materiál přijít voda či jiné chemické zatížení. Skladovatelnost v suchých prostorách při 12-25 °C. Schnutí při 20 °C . Průchozí po 24 hod. Mechanická pevnost 4-5 dní. Plně vytvrzený 7 dní.
Reklama
Nejčtenější články
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Známý šéfkuchař Ondřej Molina a slavný barman Tomáš Melzer umí připravit neskutečné dobroty i z toho,...

Styl

Zimní bundy od JD Sports - připravte se na Black Friday

Tech

Sporťák s kočičíma ušima byl posledním dílkem skládačky