Výroba větrníku, kterou zvládne i vaše dítě

 Dílna 
20. června 2015 22:42 / redakce
  0
📷
1 fotografie v galerii
Větrník točící se v záhonu, v truhlíku s květinami na okně nebo jako dárek na narozeninovou oslavu udělá jistě radost malým i velkým.  www.wikihow.com
Při výrobě různých větrníků je jedno pravidlo společné, větrník připevníme na tyčku tak, že na drátek navlékneme jeden či více korálků, pak dřevěné kolečko. Nemáme-li dřevěné kolečko, můžeme je nahradit několika kolečky kartonu slepenými k sobě. Teprve pak navlékneme jednotlivé díly nebo ramena větrníku, někdy je korálek i uvnitř větrníku a nakonec zase korálek, za kterým uděláme na drátku očko. Drát musí být dostatečně silný, aby jej větrník neohýbal, a nesmí být utažen tak, aby se větrník nemohl točit.

POSTUP:

1. Na nejjednodušší větrník – právě takový, aby ho zvládlo dítě, si připravíme dřevěnou tyčku, dlouhý tenký hřebíček nebo silnější vázací drát, korálky, barevný karton, nůžky, tužku a pravítko.

Nejjednodušší větrník vyrobíme tak, že čtverec papíru nastřihneme z rohů téměř k prostředku, v rozích propíchneme dírky a postupně na drátek navlékneme korálek, střed čtverce, korálek, cípy čtverce a zase korálek, za kterým uděláme očko.

2. Dvoubarevný větrník vyrobíme tak, že nastřihneme čtverce dva, větší a menší, položíme středem na sebe a navlékneme stejným způsobem na drátek.

3. V podstatě všechny větrníky upevňujeme obdobně – dlouhou ocelovou jehlou nebo kouskem vázacího drátu, které musíme upevnit k tyčce. Tuto část menší dítě většinou nezvládne a u většího záleží na šikovnosti, nebo na tom, jak bylo vedené. V tomto bodě se tedy očekává pomocná ruka zručného rodiče nebo jiného dospělého. Ten tyčku na konci nejlépe provrtá a drát otvorem protáhne, anebo ocelovou jehlu s větrníkem i korálky k tyčce přitluče kladivem.
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Celý svět zasáhla zpráva o rakovině princezny Kate. Její mladší bratr James zveřejnil dojemný vzkaz a...

Styl

Umělá inteligence už vylepšuje i chuť piva nebo čokolády

Tech

Peugeot získal podeváté v historii ocenění za design, tentokrát s novým SUV fastbackem 3008