Koupit schůdky nebo štafle?

 Dílna 
06. října 2014 09:37 / redakce
  0
📷
1 fotografie v galerii
Praktickým doplňkem ke schůdkům jsou protiskluzové chrániče na nohách.  Trippen
V každé domácnosti přijde chvíle, kdy potřebujete něco udělat výš, než dosáhnete. Nejobvyklejší je výměna žárovky v lustru, sepnutí vypadlého jističe ve skříňce vysoko pod stropem, ale třeba i podání knihy z vysoké knihovny či kufru z úkrytu ve sníženém stropě. Nebo si sami dokonce i malujete?

Jestli tomu říkáte schůdky nebo štafle, je skoro jedno. Mohli bychom to rozdělit tak, že schůdky jsou jednostranné a mají širší nášlapné příčky a zpravidla horní příčku tak širokou, aby se na ni dal postavit třeba kbelík. Proti tomu štafle jsou oboustranné, můžete tedy na nich stát obkročmo a jako zručný malíř pokojů i s nimi pochodovat po místnosti, protože nemusí být zajištěné zarážkou, která zamezuje nechtěnému otevření či zavření ramen.V praxi se ale většinou mezi názvy schůdky a štafle moc nerozlišuje, pod oběma názvy nejdeme to i ono.

Dnes je nejčastěji používaným materiálem na schůdky hliník. Je lehký, takže schůdky snadno přenesete tam, kde je potřebujete. Kdo ale chce třeba nižší schůdky mít vždy připravené u knihovny, může si vybrat nějaké dřevěné, aby ladily s nábytkem.

Při výběru je podstatná výška, kam dosáhneme z poslední příčky. Pamatujte, že když na ní budete stát, dosáhnete ještě asi metr nad ni. Pokud tedy máte stropy vysoké 240 cm, vystačíte si i na pohodlné vymalování stropu se štaflemi, na které můžete vyléz až 150 cm vysoko. Další podstatnou věcí je šířka a tvarování nášlapných příček. Musí se vám na nich stát co možná nejpohodlněji a nesmí hrozit, že by vypadly z postranních závěsů.

Víc už toho není

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Bývalá služebná prince Andrewa musela absolvovat školení, aby se mohla správně starat o jeho sbírku 72...

Styl

Proč je důležité sušit vlasy ručníkem dříve, než použijete výživovou masku

Tech

Rusové po šedesáti letech končí s raketami typu Proton. Jsou nespolehlivé

Zavřít reklamu