Jak si vyrobit vlastní tablety do myčky

Připravte si domácí tablety do myčky ve formičkách na led!
📷
Další 2 fotografie v galerii
 Dům 
05. června 2017 12:43 / internet
  3   0
Jednoduchý návod na domácí výrobu tablet do myčky. Odvedou skvělou práci, a navíc budou krásně cítit vaší oblíbenou vůní!

Dáváte přednost vlastním čistícím prostředkům a snažíte se co nejvíce vyhýbat kupovaným čističům, které často obsahují velké množství chemikálií? Můžete si začít vyrábět i vlastní tablety do myčky. Výroba je snadná a rychlá.

Co všechno budeme potřebovat na 16-20 tablet do myčky? Připravíme si půl hrnku boraxu (neboli tetraboritanu sodného), půl hrnku sody na praní (též kalcinovaná soda neboli uhličitan sodný), půl hrnku jedlé sody, půl hrnku kyseliny citronové, půl hrnku hrubozrnné soli, patnáct kapek levandulového esenciálního oleje a patnáct kapek citronového esenciálního oleje. Nakonec budeme potřebovat ještě asi čtvrt hrnku vody a formičky na led.

Nejprve smíchejte všechny ingredience dohromady pomocí metličky. Ujistěte se, že se oleje dobře promíchaly se všemi sypkými přísadami. Potom přidávejte po troškách vodu. Začněte s čajovou lžičkou vody a dobře promíchejte. Pokračujte, dokud nebudete schopni udělat kuličku, která bude částečně držet pohromadě. S vodou to nepřehánějte, jinak tablety budou špatně schnout.

Až bude směs hotová, nacpěte ji do formiček na led. Ujistěte se, že v tabletách nezůstaly žádné vzduchové kapsy. Nechte je schnout dvanáct až dvacet čtyři hodin. Až budou hotové, měly by jít z formiček snadno vyklopit. Uchovávat je můžete například v zavařovačce nebo nějaké jiné vzduchotěsné nádobě.

Marie Popelková | inStory.cz
Komentáře
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Cestování

Vsaďte letos na jistotu. Navštivte ostrovy v Jaderském moři, kde ještě vládne klid a pohoda

Věda & Vesmír

Průzkumníci objevili vrak slavného torpédoborce z druhé světové války

Bydlení

Začíná sezona medvědího česneku. Pozor na záměnu s konvalinkou a ocúnem

Zavřít reklamu