Jak vyrobit opakovaně použitelný obal na jídlo?

 Dům 
26. února 2018 12:04 / Marie Popelková
  0   1
📷
3 fotografie v galerii
Zbytky jídla lze skladovat úhledněji než v sáčku či fólii Shutterstock
Někteří z nás spotřebují na zabalení svačin sobě i dětem do školy hromady igelitových nebo papírových sáčků a potravinových fólií. Jiní používají krabičky, které mají výhodu v tom, že je lze umýt a jídlo do nich uložit opakovaně. Existuje ale ještě další alternativa. Čtěte o návodu na její přípravu.

Příprava materiálu a pomůcek

Mezi materiál, který budeme potřebovat, patří včelí vosk v podobě kuliček a kousek látky. Vybírejte takovou, která je hrubá asi jako prostěradlo na postel, a velmi těsně utkaná. Z pomůcek si připravíme zubaté nůžky, abychom mohli látku ustřihnout bez toho, aniž by se později třepila, pergamenový papír, pečící papír, plech a štětec.

Nachystáme si látku

Ze všeho nejdřív necháme nahřívat troubu na nejnižší teplotu. Zubatými nůžkami nastříháme látku do tvarů a velikostí, které chceme. Mohou to být třeba obdélníky, čtverce nebo i kruhy. Jedinou podmínkou je, aby se vám vešly na pečící papír umístěný na plechu.

Dáme do trouby, aby se vosk roztopil

Položte pečící papír na plech a překryjte jej pergamenovým papírem. Úplně nahoru položte látku a posypejte ji kuličkami včelího vosku. Všechno dejte na pět až deset minut do trouby, aby se vosk rozpustil. Potom plech vytáhněte a vosk rozetřete štětcem tak, aby byl na všech hranách a ve všech rozích.

Nakonec necháme uschnout

Potom látku odloupněte a chvilku s ní mávejte ve vzduchu, aby vosk ztuhl. Buďte opatrní, vosk bude horký a mohli byste se popálit. Nakonec látku pověste přes židli nebo ramínko na oblečení, aby úplně vyschla. Poté celý proces opakujte s dalšími kousky látky. Ideální je mít dostatek pečícího a pergamenového papíru, abyste mohli vyrábět několik kousků najednou.

Tímto způsobem získáte hned několik navoskovaných hadříků, které jsou ohýbatelné do všech tvarů, které potřebujete, a zároveň jsou odolné a vydrží opakované používání.

Kromě obalu na jídlo si můžete sami doma vyrobit třeba i obaly na sešity a učebnice.

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Paris Hilton se bude za pár dní vdávat. Svatební hostina bude na dědečkově panství

Styl

Mnoho lidí si stále neumí umýt ruce. Přitom na správném postupu teď záleží více než kdy jindy

Tech

Jak na instalaci Windows 11 na nepodporovaných PC. Krok za krokem

Zavřít reklamu